123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC sa vracia z Petržalky s jedným bodom

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, oba tímy si vypracovali nejaké príležitosti, no ani jednu sa nepodarilo ukončiť gólom. Kým obrana KFC fungovala precízne, útočná časť bola oproti očakávaniam slabšia, niet divu, že Miklós Radványi druhý polčas začal striedaním.

Antala Miroslava nahradil András Mészáros, namiesto Petra Štepanovského prišiel Gábor Tóth. Týmto sa podarilo hru Komárňančanov trochu zrýchliť.

V 50. minúte nariadil rozhodca pokutový kop po faule Šimona Šmehylu. Miloslav Bréda však suverénne chytil aj následnú strelu z odrazenej lopty.

Bayemi vystriedal Borisa Drugu v 62. minúte a už o minútu neskôr sa KFC Komárno ujalo vedenia gólom Gábora Tótha. Radosť však netrvala dlho, keďže v 67. minúte skórovala aj Petržalka. Strelcom gólu bol Haris Harba.

Hoci v závere zápasu KFC Komárno strelilo gól, rozhodca ho označil za neplatný – poukázal na ofsajd.

Miklós Radványi po stretnutí zhodnotil zápas takto:

„Som zvedavý na ten gól, pretože môj hráč tvrdí, že za žiadnych okolností nemohlo ísť o ofsajd. Škoda, že sme sa dostali do nevýhody, dostali sme taký gól, aký sme dostali. Myslím si, že sme boli bližšie k víťazstvu. Mali sme viacero šancí, ktoré sme nevyužili. Myslím si, že v šestnástke musíme byť dôraznejší. Vonku sme získali bod. Nehovorím, že sme stopercentne spokojní, ale získali sme bod, stále sme tretí.“

- skonštatoval Radványi.

V prvom polčase som nebol s našimi útočníkmi vôbec spokojný, obrana bola v poriadku, no v ofenzíve sme boli bezútešní. Preto som hneď v polčase striedal, bolo to dobré pre hru, myslím si, že potom sme už boli lepší.“

- uzavrel Radványi, ktorý sa už so svojimi zverencami pripravuje na sobotňajší zápas proti mužstvu z Trebišova.

Komárňančania teda zostali na treťom mieste tabuľky s 11-bodovým mankom na vedúci Prešov a šiestimi bodmi za Košicami.

KFC sa najbližšie predstaví 8. apríla proti Slavoj Trebišov a 15. apríla bude doma hostiť FK Dubnica nad Váhom.