123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno udržalo doma tri body dobrou hrou

Domáce mužstvo od začiatku zápasu obliehalo bránku hostí, dokázalo vytvoriť niekoľko sľubných situácií, na bránku hostí však neboli nebezpečné.

V 41. minúte, po rýchlej akcii domáceho tímu, však brankár Kúdelčík už musel byť na pozore - hlavičku Štepanovského dokázal vyraziť loptu nad hornú žrď.

O štyri minúty však už ďalšieho zázraku nebol schopný – Druga skvelo trafil loptu, ktorú potom Ganbayar Ganbold dostal hlavičkou do siete.

V druhom polčase mali šance oba tímy, ale Komárňančania si prevahu a tri body udržali.

Miklós Radványi po stretnutí hodnotil zápas pre Futbalnet TV.

„Vedel som, že to bude veľmi ťažký zápas, hrali sme proti takej kvalite, proti takým mladým hráčom, o ktorých si myslím, že o 1-2 roky budú hrať Fortuna ligu. Vedeli sme teda, že to bude ťažké, ale som rád, že sme dali gól a o ten jeden gól sme boli lepší. Mali sme ešte šance, takže musím chalanov pochváliť, zápas potiahli. Čo sme požadovali, to splnili, takže som spokojný.“

- povedal Radványi po stretnutí.

Na to, že skórovali tesne pred koncom polčasu, Radványi povedal, že nikdy nie je dobré dostať gól pred odchodom do šatne.

„Vždy je dôležité dať alebo práve nedostať gól pred odchodom do šatne. Dnes sme my dali. To ma teší. Druhý polčas nebol jednoduchý, ale myslím si, že aj ten sme mali pod kontrolou. Mali sme viac streleckých pokusov, viac príležitostí. Som rád, že sa nám opäť podarilo skončiť bez inkasovaného gólu a máme tri body."

- vyhlásil Radványi, ktorého zverencov čakajú budúci týždeň dva zápasy.

„V stredu hráme proti Petržalke, potom cestujeme do Trebišova, takže to bude o niečo náročnejšie. Mám široký káder, aj preto som niektorých hráčov vystriedal už skôr, aby boli na stredu fit. Mám výber, pretože, ako som už spomínal, mám široký káder, aby sme záťaž zvládli. Sme na to pripravení,“

- ukončil tréner.

KFC Komárno nastúpi 5. apríla o 16:30 proti FC Petržalka a následne 8. apríla o 15:30 bude hosťom Slavoj Trebišov.