123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Tri body zostali doma, KFC Komárno vyradilo Šamorín

Komárňančania začali dobre, už v 8. minúte sa ujali vedenia zásluhou Miroslava Antala. Dvadsaťtri-ročný útočník, ktorý prišiel do Komárna v zime, prvýkrát skóroval vo fialovom drese. Prvý polčas už nepriniesol ďalšie vážnejšie situácie.

V druhom polčase Komárňančania v priebehu niekoľkých minút šokovali hostí: v 48. minúte skóroval Druga a skôr, než si to mužstvo hostí stihlo všimnúť, zdvojnásobil Antal a už nebolo pochýb o tom, kto odnesie na konci zápasu tri body.

Boli tam síce dva-tri pokusy od Šamorína, ale brankár Bréda a komárňanskí obrancovia bez problémov ochránili domácu sieť. Na druhej strane, Šamorínčania môžu ďakovať šťastiu, že nedostali viac gólov. Kým hostia mali za 90 minút 4 strely na bránu, domáci 9, nerátajúc pokusy, ktoré boli síce sľubné, ale napokon nepriniesli ďalší gól.

Miklós Radványi po zápase vyjadril svoju spokojnosť a zdôraznil, že je rád, že Antal strelil svoje prvé góly za KFC a verí, že hráč už teraz bude vedieť ukázať svoje kvality.

KFC Komárno si víťazstvom upevnilo svoju pozíciu na 3. mieste v tabuľke za Prešovom a Košicami, zaostávajúc za lídrom tabuľky 9 bodmi.

Na fialových čaká krátky oddych a po ňom náročný týždeň: najbližšie sa predstavia 1. apríla doma proti MŠK Žilina, potom 5. apríla vycestujú do Petržalky a 8. apríla do Trebišova.