123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno v temperamentnom zápase si udržalo doma bod

Domáci boli nútení striedať hneď v úvode zápasu. Patrik Šurnovský sa zranil pri výskoku o loptu. Po niekoľkominútovom ošetrovaní ho z ihriska odniesli na nosidlách. Miklós Radványi miesto neho poslal na trávnik Michala Horodníka.

V prvej štvrťhodine zápasu Košičania snažili domácich ovládnuť, ktorí sa len s ťažkosťami vedeli vymaniť z ich tlaku. Potom sa však hra vyrovnala, domáci vedeli vypracovať niekoľko šancí. V 30. minúte, v dosť kontroverznej situácii, rozhodca neposúdil možný gól Komárňančanom - brankár Kira, na základe rôznych kamerových záberov, akoby s loptou prekročil bránkovú čiaru, ale čiarový rozhodca nesignalizoval gól.

Už o minútu neskôr sa domáci dostali k priamemu kopu. Némethova bomba minula žrď tímu Košice len o centimetre.

Počas zápasu rozhodca rozdal členom dvoch súperiacich tímov 5 žltých kariet.

V druhom polčase mali ešte svoje šance oba tímy, no ani jeden z nich nedokázal streliť gól. V posledných chvíľach predĺženia KFC Komárno začalo ešte akciou, no rozhodca zápas ukončil.

KFC si s týmto jedným bodom udržalo v tabuľke svoje 4. miesto, ale smerom na lídra skupiny už zaostáva o 11 bodov. Košičania zostali na druhom – postupujúcom mieste.

Na budúci týždeň 11. marca zavítajú fialoví do Humenného a 18. marca bude na Mestskom štadióne v Komárne žitnoostrovské derby, nakoľko KFC bude hostiť mužstvo zo Šamorína.