123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Na otvorení sezóny dvojgólové víťazstvo

Na otvorení sezóny dvojgólové víťazstvo

 V sobotu popoludní KFC Komárno, ktoré je na 4. mieste v tabuľke 2. ligy, privítalo vo veľmi veternom počasí mužstvo MFK Dolný Kubín, ktoré je na predposlednom mieste tabuľky. Domáci, ktorí vstúpili na ihrisko ako favoriti, v zápase jasne dominovali, od prvej minúty si vypracovali nespočetné množstvo príležitostí, ale na gól sa dlho čakalo.

Prvá vážnejšia situácia nastala v 22. minúte, keď Németh dobre našiel Antala, ale Vajs jeho strelu odvrátil. O pár minút neskôr bol v pozícii pred dolnokubínskou bránkou znovu Antal, ale lopta od Štepanovského sa nedostala práve najlepšie na jeho kopačky.

Očividne nespokojný Miklós Radványi v polčase vystriedal Pastoreka, nahradil ho Ganbayar Ganbold a o 20 minút neskôr poslal na miesto Drugu Gábora Tótha. Po tomto striedaní sa podarilo hru trochu zrýchliť.

V 84. minúte po rohovom kopu strelil prvý gól Gábor Tóth.

V 90. minúte Bayemiho prihrávku zúžitkoval znovu Tóth, čím aj nastavil konečný výsledok stretnutia.

„Myslím si, že sme počas celého zápasu dominovali, boli sme jednoznačne lepším tímom. Opäť sme si vytvorili veľa stopercentných šancí, ktoré sa nám nepodarili premeniť na góly. Potom, ako to v Komárne býva, sme prvý gól strelili z nastavenej pozície. Súper bol húževnatý, ale si myslím, že sme zvíťazili zaslúžene.“

Striedajúci Ganbayar Ganbold priniesol do hry KFC novú farbu. Radványi na jeho adresu povedal, že náhradníkom bol preto, lebo sa do prípravy zapojil až neskôr, navyše ho trápilo aj menšie zranenie.

„V posledný týždeň som videl, že trénuje výborne, snažil sa dostať do základnej zostavy, no chcel som dať šancu Pastorekovi, ktorý má za sebou tiež veľmi dobré prípravné obdobie. Som rád, že striedajúci hráči zatriasli zápasom a dali gól.“

K Miroslavovi Antalovi, ktorý nastúpil na ihrisko v základnej zostave, Radványi poznamenal, že ho sledovali v Rači, kde strelil 6 gólov, dnes mal tiež svoje šance, ale potrebuje ešte čas na aklimatizáciu, no potenciál rozhodne má, je takým hráčom, akého hľadali.