123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Žrebovali v Slovnaft Cupe, minuloročný majster zavíta do Komárna

Miklósovi Radványimu sa splnilo želanie, podľa ktorého by bol rád, keby sa jeho tím popasoval o postup v pohári s ďalším tímom z Fortuna ligy. V utorok doobeda na žrebovaní spárili KFC Komárno s minuloročným víťazom pohára – so Spartakom Trnava.

Ako je známe, do štvrťfinále sa prebojovali štyri mužstvá z Fortuna ligy – Spartak Trnava ako obhajca titulu, AS Trenčín, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, MFK Skalica, tri druholigové tímy – KFC Komárno, 1. FC Tatran Prešov, ŠTK Šamorín. O osude posledného, ôsmeho miesta, ešte nie je rozhodnuté, keďže sa ešte neodohralo stretnutie Banská Bystrica – Slovan Bratislava.

Pri žrebovaní vyšlo, že obhajca titulu Spartak Trnava zavíta do toho Komárna, kde vlani prehrala DAC Dunajská Streda a Michalovce a tento rok aj Zlaté Moravce. Liptovský Mikuláš bude hostiť Skalicu a Prešov bude hostiť Trenčín. Víťaz súboja Banská Bystrica – Slovan Bratislava pôjde hrať do Šamorína.

Zaujímavosťou žrebovania je, že tentokrát sa o postup môžu pokúsiť všetky tri druholigové mužstvá v domácom prostredí.

Oficiálnym dňom pre štvrťfinálové zápasy je 28. február 2023, 14.00 hod. Finále sa uskutoční na jar budúceho roka v Trnave, na Štadióne Antona Malatinského.

Slovnaft Cup – štvrťfinále

KFC Komárno – Spartak Trnava

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica

1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín

ŠTK Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica / ŠK Slovan Bratislava


KFC Komárno sa aj tento rok zapojilo do pohára v druhom kole. Najprv zavítali do Trstíc, kde zvíťazili 7:1, následne hrali vo Veľkých Ludinciach, kde takisto skončili pekným víťazstvom 6:1.

Vo štvrtom kole bolo ich súperom FC Košice, ktoré je na čele druhej ligy. V Košiciach, v napínavom zápase, sa podarilo zdolať východniarov 3:2.

KFC Komárno hralo svoj prvý domáci pohárový zápas v osemfinále, kedy do Komárna zavítal člen Fortuna ligy – FC ViOn Zlaté Moravce. Prvoligové mužstvo sa napokon muselo vrátiť domov s prehrou 2:0 a s vedomím, že z pohára vypadli.

KFC Komárno vo svojej histórii sa po prvý raz prebojovalo do štvrťfinále pohára. Vlani sa dostali medzi 16 najlepších, kde prehrali so Žilinou.