123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga – Viedli dvomi gólmi, napokon KFC Komárno udržalo doma jediný bod

Komárňančania začali dobre, Drugova strela sa odrazila od brvna, ale Bayemi hlavou usmernil loptu do brány, a tak sa už v 5. minúte domáci ujali vedenia – 1:0.

Nemuseli sme dlho čakať na ďalší domáci gól. Po priamom kope sa Vargova strela ukázala pre brankára hostí ako nezachytiteľná – 2:0.

Zápas bol napriek tomu vyrovnaný a hostia si mohli v 33. minúte prilepšiť vďaka penalte, ktorá bola nariadená po hre rukou. V 39. minúte, po peknej akcii, strelili hráči v zelenom vyrovnávajúci gól, a tak tímy odchádzali v polčase z ihriska za stavu 2:2.

V druhom polčase, i keď bolo KFC Komárno nebezpečným súperom, gól streliť sa im už nepodarilo, a tak sa o body museli rozdeliť.

Miklós Radványi v hodnotení zápasu povedal, že vzhľadom na vzniknuté príležitosti mal jeho tím vyhrať, ale chyby teraz znamenali stratu dvoch bodov. Podotkol, že v jeseni mali získať minimálne o 6 bodov viac, ale druhá liga je v tomto roku oveľa vyrovnanejšia ako po minulé roky a konkurencia medzi tímami je tesnejšia.

Tento rok si fialoví zahrajú v lige ešte dvakrát – 5. novembra v Prešove a 12. novembra v Žiari nad Hronom. Medzitým, v rámci osemfinále Slovnaft Cupu, na Mestskom štadióne budú hostiť Zlaté Moravce (08.11.2022 o 13:00).