123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga – KFC utrpeli prehru na pôde posledného mužstva tabuľky

V prvom polčase mali šance oba tímy, ale u KFC Komárno stále pretrvávajú problémy so zakončením akcií. V 14. minúte mohol rozhodca nariadiť penaltu v prospech Rače po tom, čo Špiriak stiahol ich útočníka. V 45. minúte si domáci takmer dali vlastný gól, ale lopta napokon išla tesne nad brvno.

Do druhého polčasu poslal Radványi svoje mužstvo s dvojitým striedaním. Špiriaka nahradil András Mészáros a na miesto Tibora Tótha nastúpil Adayilo.

Komárňančania sa pokúsili o niekoľko útokov, ktoré však v šestnástke vyhasli. V 64. minúte Mészáros s loptou, asi 8 metrov od brány, nedokázal nič urobiť a krásnu strelu Štepanovského domáci brankár bravúrne vyrazil.

O pár minút neskôr sa obranná línia Komáňančanov dostala do úzkych – Šmehyl trafil Lőrincza na kolene, ale na šťastie mieril na loptu, a tak ich penalta opäť minula. V 77. minúte sa takmer gólovo presadil striedajúci Ganbold, ale brankár Rače bravúrnym zásahom zachránil svoju bránu. O minútu na to však na opačnej strane Lőrincz dostal svoje mužstvo do vedenia.

Miklós Radványi sa rozhodol pre ďalšie dvojstriedanie. Horodníka a Štepanovského nahradili Šurnovský a Matič.

V 82. minúte sme mohli opäť vidieť vážnu situáciu zo strany Rače, ale Bréda loptu vyrazil. V 87. minúte Šimko mohol zachrániť bod pre KFC, ale hlavičkoval tesne nad bránu. O dve minúty Žákech zachytil odrazenú strelu Németha. A tým aj zmizli šance fialových na získanie bodu.

Rača víťazstvom postúpila v tabuľke o tri priečky, KFC Komárno si udržalo tretie miesto, 4 body za FC Košice.

FK Rača - KFC Komárno

1 : 0

gól: 78´ Lőrincz

KFC: Bréda M., Špiriak D. (46. Mészáros A.), Varga P., Szőcs L. (c), Horodník M. (80. Šurnovský P.), Šmehyl Š. (72 Ganbold G.), Šimko M., Tóth T. (46. Adayilo D.S.), Štepanovský P. (80. Matič G.), Németh T., Bayemi Ch.E.N.

Tréner: Radványi M.

Žltá karta: Horodník M., Šmehyl Š., Németh T.

Najbližšie sa Komárňančania môžu zlepšiť 29. októbra, na svojom poslednom domácom zápase v roku proti tímu Považská Bystrica. Stretnutie sa začína o 14:30. Na jeseň odohrajú fialoví pred zimnou prestávkou ešte dva zápasy – 5. novembra v Prešove a následne 11. novembra v Žiari nad Hronom.