123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno udržalo doma tri body suverénnym víťazstvom

Od začiatku zápasu dominovali na ihrisku. Domáci mohli ísť do vedenia už v piatej minúte, keď Šmehylov rohový kop od jedného z obrancov takmer skončil v bráne. Prvý gól napokon Komárňančania strelili z pokutového kopu, ktorý suverénne premenil v 24. minúte Štepanovský. O minútu na to mohli domáci zvýšiť svoje skóre využitím obrovskej chyby myjavskej obrany, ale Bayemi nadvihol loptu nielen ponad brankára, ale aj nad bránu.

Na opravu svojej chyby však nenechal dlho čakať – v 30. minúte z dlhej rozohrávky prebral loptu a z vnútra šestnástky krásne nastrelil loptu do krátkeho horného rohu brány – 2:0.

Zverenci Miklósa Radványiho sa nezastavili. Do konca zápasu si vypracovali desiatky šancí, no gól sa im už streliť nepodarilo. Stav zápasu zostal 2:0 a tri body zostali doma v Komárne.

Po zápase zhodnotili zápas Tamás Németh a Miloslav Bréda.

Sme radi, že tri body zostali doma. Posledné dva zápasy nám nevyšli podľa našich predstáv, tak sme to chceli napraviť. Tu bola príležitosť, doma proti kvalitnému súperovi, proti ktorému sme našli medzery, miesta, kde sme ich mohli zlomiť a dali dva góly. Taktiež sme si vypracovali veľa, veľa situácií, z ktorých sme dve mali skórovať, patrilo sa (...) Dopadlo to lepšie, takmer celý zápas sme mali pod kontrolou, takže som rád, že sme tri body udržali doma.“
- povedal Tamás Németh na klubovom videokanáli.

Miloslav Bréda zdôraznil, že na stretnutie proti Myjave sa poctivo pripravovali, keďže súper k nim bol v tabuľke blízko, a tak sa chceli od tímov idúcich za nimi trochu vzdialiť.

Našťastie sme dali hneď na začiatku dva góly, mohli sme dať aj tretí. Škoda. Cez polčas sme si povedali, že by sme mali dať aj ďalší gól, budú sa musieť otvoriť, takže ak bude príležitosť, tak ju využijeme. Príležitosti boli, škoda, že sme ich nevyužili. Mohli sme skončiť o niečo skôr, ale chvála Bohu sme udržali 2:0, body ostali doma.
- hodnotil komárňanský brankár.

Komárňančania sú týmto víťazstvom s 23 bodmi v tabuľke na treťom mieste. Fialoví nastúpia najbližšie 23. októbra vonku, proti FK Rača Bratislava.