123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Slovnaft Cup: KFC Komárno je medzi 16 najlepšími

Slovnaft Cup: KFC Komárno je medzi 16 najlepšími

Líder slovenskej II. ligy privítal tím z Komárna ako favorita. Fialoví už v predchádzajúcej sezóne ukázali, že vedia vyradiť aj tímy, ktoré sú od nich považované za silnejšie.

V prvom polčase bolo mužstvo z Košíc jednoznačne lepšie. Do vedenia sa dostali už v 8. minúte gólom Landinga Sagna. V 37. minúte Komárňančania prakticky z ničoho nič vyrovnali Gáborom Tóthom. Fialoví využili obrovskú chybu v defenzíve.

Druhý polčas začal rýchlym gólom Košičanov a zdalo sa, že Radványiho posádka nedokáže chytiť domácich. Štvrťhodinu pred koncom zápasu boli domáci stále vo vedení a nezdalo sa, že to KFC dokáže otočiť.

V 76. minúte Martin Šimko vrátil Komárňančanov do hry. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyústila krásna súhra Adayilo – Bayemi do vedúceho gólu fialových. Gól rozhodol aj o postupujúcom tíme.

Po vedení komárňanského mužstva 3:2 sa na ihrisku zvýšilo napätie. Domáci zrejme znášali ťažko, že sa ich sen, zahrať si v pohári, rozplynul prakticky v posledných minútach. Rozhodca napokon po štyroch minútach predĺženia zápas ukončil, a tak v ďalšom kole Slovnaft Cupu medzi 16 najlepšími mužstvami budú Komárňančania.

FC Košice - KFC Komárno 2:3 (1:1)
góly: 8. L. Sagna, 47. Turčák; 37. G. Tóth, 76. M. Šimko, 87. Bayemi