123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC stratilo dva body v posledných minútach

Po štyroch domácich prehratých zápasoch boli Bratislavčania pod veľkým tlakom, museli skórovať. Ich mužstvo tvorila U19, ktorých z A mužstva prišiel posilniť Siemen Voet a Žan Medved.

Fialoví sa vedenia ujali už v 17. minúte, keď Tamás Németh asi zo 40 metrovov dostal nádherným zásahom loptu do súperovej brány. 0:1. Po tejto akcii mali Komárňančania 3-4 ďalšie vážne šance, ktorými mohli už v prvých 45. minútach rozhodnúť zápas.

Belasí evidentne nechceli utrpieť 5. domácu prehru, a tak v druhom polčase hrali aktívnejšie. V 92. minúte, po rohovom kope belasých, brankár Matúš Ružinský nabehol na loptu a následne hlavičkou zobral Komárňančanom dva body. 1:1.

Michal Horodník, József Pastorek, Gábor Tóth a András Mészáros striedali Tibora Tótha, Šimona Šmehylu, Petra Štepanovského a Christiana Bayemiho. zdroj: FutbalnetTv

Miklós Radványi, pre FutbalnetTv, zápas zhodnotil takto:

Myslím si, že sme tento zápas mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Mali sme 3-4 stopercentné šance, z ktorých jednoducho musíme dávať góly. Polčas sme mali vyhrať 3 gólmi. Dnes moji náhradníci nepridali absolútne nič. Hráč, ktorý prišiel hore, a mal brankára držať, úplne zlyhal v osobke, takže dnes musíme odisť domov iba s jedným bodom.

- hovoril Radványi a poznamenal, že striedaním chcel oživiť hru svojho tímu, no miesto toho hráči Slovana hladko prešli cez nových hráčov. Ukázal aj na to, že minulý týždeň zachránil bod v poslednej minúte práve jeho tím a dnes v opačnej situácii stratil dva.

„… taký je futbal!“

- dodal Radványi s tým, že prvý polčas ovládli úplne, aj v druhom boli lepší, no chýbal druhý gól, a tak hrozilo riziko, že súper vyrovná.

Najbližšie sa Komárňančania predstavia 11. októbra v rámci 4. kola Slovnaft Cupu proti Košiciam a následne 15. októbra privítajú tím z Myjavy.