123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Aká koncovka! KFC Komárno zachránilo bod v 96. minúte

Po výdatnom daždi bol komárňanský štadión takmer neprijateľný, ale rozhodca nevidel potrebu zápas odkladať. V stretnutí boli Komárňančania aktívnejší, okolo 25. minúty mali v pokutovom území súpera niekoľko sľubných príležitostí, no gól sa im nepodaril streliť. Mužstvo z Púchova to potrestalo, keď v 28. minúte zápasu – z darovanej lopty - sa ujali vedenia.

KFC mohlo po niekoľkých minútach, po jasnom faule na Štepanovského v šestnástke vyrovnať, ale rozhodca usúdil, že sa nič nestalo.

Komárňančania sa nevzdávali, naďalej sa aktívne snažili zdolať púchovskú bránu, ale ku gólu im vždy niečo chýbalo. V závere, keď už všetci akceptovali, že sa zápas skončí domácou prehrou, v 96. minúte z rohového kopu József Pasztorek konečne trafil do brány a svojmu tímu zachránil bod.

Po stretnutí, pre Futbalnet.tv, zhodnotil zápas hlavný tréner KFC Miklós Radványi:

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Prvý polčas sme jasne dominovali, urobili sme hlúpu chybu, dostali gól. Púchovčania nemali nič, darovali sme im gól. Druhý polčas už bol trhaný, neustále boli na zemi. K rozhodcom sa nechcem vyjadrovať, ale je smutné, že sa niečo také môže stať v II. lige. (…) Som však veľmi rád, že sa nám v posledných sekundách podarilo vyrovnať. Stratili sme dva body, ale máme aspoň jeden.“

- uviedol Radványi a následne hovoril aj o hracej ploche:

„Aj pred zápasom som hovoril, že na takom ihrisku sa hrá ťažko. Jednoducho ma prekvapilo, že nám tu dnes rozhodcovia vôbec dovolili hrať futbal, lebo všade stojí voda, nedá sa kombinovať, dá sa hrať len jednoduchý futbal. Samozrejme to vyhovuje tímu, ktorý sa bráni. Je prirodzené, že finálna fáza nebola taká, ako sme si predstavovali, ale ani ma to neprekvapuje, pretože na tomto teréne sa to jednoducho kombinovať nedá. Pre nás domáca pôda nie je výhodou. Pre nás je výhodou, že ak je súperove ihrisko vhodné, vieme na ňom kombinovať.“

- vyhlásil Radványi a dodal, že vzhľadom na obraz celého zápasu ten jeden bod je málo, ale keď sa

na to pozeráme tak, že v poslednej minúte prehrávalo mužstvo 1:0, tak nás to musí tešiť.

Najbližší zápas bude hrať KFC Komárno 7. októbra o 15.00 hod. v Bratislave proti Slovanu B.