123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga – Dôstojný koniec úspešného týždňa: víťazstvo KFC Komárno v Dubnici nad Váhom

Komárňančania ukončili rušný týždeň – počas uplynulého víkendu doma zdolali tím z Trebišova, počas týždňa v 3. kole Slovnaft Cupu predviedli vo Veľkých Ludinciach gólovú parádu a v sobotu na súperovom ihrisku v Dubnici nad Váhom pokračovali v dobrej produkcii a domov sa vrátili víťazstvom 2:0.

Fialoví dominovali počas celého zápasu. Vedenia sa ujali v 27. minúte gólom Gábora Tótha a iba o desať minút neskôr sa Tamás Németh, ako blesk z jasného neba, dostal k súperovej bráne. V druhom polčase domáci sa snažili vrátiť sa do hry, ale komárňanská defenzíva fungovala perfektne. Okrem jednej či dvoch akcií Dubničania nedokázali nič predviesť.

Nie tak fialoví, ktorí aj v druhom polčase hrali hladní po góloch a niekoľkokrát išlo len o vlások, aby zápas vyhrali s väčšou prevahou.

Konečný výsledok nakoniec zostal 2:0, ale možno pozitívne hodnotiť, že tentoraz góly vznikli z akcií a nie z nastavených situácií.

Komárňančania sú s týmto výsledkom v tabuľke na 3. mieste, zaostávajúc iba tri body za vedúcim FC Tatran Prešov.

Najbližšie sa zverenci Miklósa Radnávnyiho predstavia na domácej pôde. 1. októbra, v rámci 11. kola šampionátu, budú hostiť mužstvo z Púchova.