123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Sebavedomé víťazstvo domácich v Komárne proti Trebišovu

Mužstvo z Trebišova, na čele s Gergelyom Geri, je v očiach komárňanských fanúšikov akýmsi večným súperom. V 70. rokoch, keď KFC prvýkrát hralo národnú ligy, bol jeho prvým súperom práve Trebišov. Legendárny tím ´77 sa vtedy prezentoval víťazstvom 9:0.

Po minulotýždňovej prehre proti Žiline (4:2) potrebovali fialoví naozaj vyhrať. V prvej polovici zápasu si síce komárňanské mužstvo dokázalo vypracovať viacero šancí, vedenia sa ujali hostia, po približne polhodine hry, prakticky z prvej príležitosti.

Do druhého polčasu Miklós Radványi poslal svojich zverencov s dvomi zmenami. Obraz hry sa trochu zmenil, viac dominovalo KFC a po faule v šestnástke nariadenú penaltu suverénne zúžitkoval Štepanovský – 1:1.

Nemuselo sa dlho čakať a striedajúci Ganbayar Ganbold peknou akciou dostal svoj tím do vedenia. Isté je, že posádka Radványiho sa má stále čo zlepšovať v oblasti zúžitkovania svojich akcií, ale keď za základ zoberieme druhú polovicu zápasu, jesenný neporaziteľný valec KFC sa môže opäť rozbehnúť.

Miklós Radványi po stretnutí zhodnotil zápas takto:

„Prvých 20 minút sme držali hru pod kontrolou, mali sme dobré držanie lopty, dokázali sme sa dostať za obranu, no finálna fáza nebola taká, aká mala byť, nedokázali sme skórovať. Keď sa súper dostal prvýkrát k našej bráne, sme dostali gól. To nás zaskočilo, ale cez prestávku som hovoril so svojimi hráčmi, urobili sme dvojité striedanie a noví hráči oživili hru, Ganbayar strelil druhý, víťazný gól. Som rád, že sme takýto zápas otočili tak, ako sme to spravili“.

Po 9. kolách KFC Komárno má iba o 3 body menej, ako líder skupiny FC Košice. Fialoví sa najbližšie predstavia v stredu, 14. septembra, v rámci 3. kola Slovnaft Cupu proti Veľkým Ludinciam a 17. septembra nastúpia proti Dubnici.