123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno sa zo Žiliny vrátilo s porážkou

KFC Komárno sa zo Žiliny vrátilo s porážkou

Prvú polhodinu zápasu Komárňančania prakticky prespali. Za 25 minút inkasovali 3(!) góly. Prevaha Žiliny bola jasná, ale keď sa Radványiho zverenci trochu pozbierali, ich koncentrácia priniesla očakávaný výsledok a na prestávku odchádzali z ihriska za stavu 3:2.

Ich prvý gól padol v 40. minúte, kedy Štepanovský zúžitkoval pokutový kop a následne z rohového kopu skóroval aj Šimko.

Do druhého polčasu vybehli dva úplne odlišné tímy. Komárňančania držali domácich pod neustálym tlakom, ktorí boli nútení sa brániť. Najnebezpečnejšia situácia nastala v 54. minúte, kedy Žilinčania zachraňovali niekoľkokrát z bránkovej čiary.

Zo vzájomných útokov napokon lepšie vyšli hráči zo Žiliny, ktorí z rýchleho protiútoku strelili svoj štvrtý gól – 4:2.

Kým domácich strelený gól zrejme trochu upokojili, komárňanský tím ďalej útočil. Štepanovský viackrát ohrozoval žilinskú bránu, no ani on, ani jeho spoluhráči už nedokázali skórovať.

Prespaná prvá polhodina zápasu tak zobrala fialovým tri body, ktorí sú v tabuľke po ôsmich kolách na 6. mieste, zaostávajúc za lídrom skupiny o štyri body.

MŠK Žilina - KFC Komárno  4 : 2

Góly: 9. a 25. Krstič, 11. Trabalík, 55. Šnajder – 40. Štepanovský, 45. Šimko

Žlté karty: 89. Kopásek, 90. Capko – 8. Szőcs, 87. Špiriak

Počet divákov: 129

Rozhodcovia: Choreň – Vitko, Železňák

MŠK Žilina

Kúdelčík – Kopásek, Mensah, Ndjeungoue, Owusu – M. Oravec (C), Sauer, Šnajder (89. Capko) – Essomba, Krstič (79. Mráz), Trabalík (72. Lamptey)

KFC Komárno

Bréda – Šmehyl (87. Druga), Szőcs (C), Špiriak, Horodník (76. Šurnovský) – Ganbold, Šimko – Varga (76. Németh), Mészáros (58. Tóth), Štepanovský – Szetei (46. Adayilo)

Najbližšie kolo odohrá KFC Komárno 10. septembra o 16.00 hodine na domácej pôde, hostiť budú mužstvo z Trebišova. 14. septembra v rámci 3. kola Slovnaft Cupu zavítajú do Veľkých Ludiniec a 17. septembra budú hrať v Dubnici nad Váhom.