123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC je naďalej bez prehry, v úvode sezóny nevyhrali ani U17 a U19

KFC je naďalej bez prehry, v úvode sezóny nevyhrali ani U17 a U19

KFC, ktoré v prvých štyroch kolách druhej slovenskej ligy nazbieralo 8 bodov, tentoraz dostalo za súpera svojho „strašiaka“. V predchádzajúcej sezóne totiž iba tímu z Humenného nedokázali streliť ani jeden gól. Z dvoch stretnutí súper jedno vyhral a druhé – tak ako teraz – sa skončilo bez gólov.

Prvý polčas bol prakticky bez väčších udalostí. Druhý polčas sa trochu rozbehol až po príchode striedajúceho hráča Nguidjola Bayemiho. Fialovým sa podarilo dostať sa do niekoľkých šancí, ale ani raz sa nedokázali presadiť.

KFC je v tabuľke po piatich kolách a po tejto remíze na 6. mieste s 9 bodmi, zaostávajúc 2 body za vedúcou Myjavou, 1 bod za Šamorínom, Púchovom a Košicami. Na 5. mieste je takisto s 9. bodmi, ale s viac strelenými gólmi, Dubnica.

21. augusta čaká zverencov Miklósa Radványiho zaujímavé stretnutie, keďže v Šamoríne absolvujú Žitnoostrovské derby s farmárskym tímom DAC-u. Stretnutie sa začína o 10:30 hod.

Remíza a prehra dorastencov v úvode sezóny

Cez víkend začali hrať ligu aj tímy KFC U17 a U19. V úvodnom zápase sezóny hostili mužstvá RSC Hamsik Academy z Banskej Bystrice. Výber U17 podľahol svojmu súperovi 3:1. Jediný domáci gól strelil Zsolt Barnabás Hogenbuch. Tím U19 uhral zápas nerozhodne 1:1, gól domácich strelil Viktor Szekeres.

Mužstvá U9 a U11 sa cez víkend zúčastnili v Budapešti na turnaji Györgya Sárosiho, kde hrali s mládežníckymi tímami FC Újpest, Illés Akadémia, FC Budapest a 1908 SZAC Budapešť..

Družstvo KFC dospelých žien počas prípravy aj minulý týždeň pokračovalo vo svojom skvelom výkone. Družstvu FC Nitra, ktoré bolo vlani ešte v I. lige, nastrieľali 7 gólov. Strelci gólov: V. Vraukóová (3), Cs. Gaál (2), V. Németh a D. Horváth.

Mužstvá U12 a U13 pokračovali svoju prípravu v Soprone. Kým mladší prehrali 9:0, tím U13 vyhral 5:0. Strelci gólov: Á. Köles (2), Á. Németh (2) a P. Horváth.

KPA/korkep.sk