121 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC sa vracia z Dolného Kubína s tromi bodmi vo vrecku

KFC Komárno zdolalo mužstvo Dolného Kubína 2:1. Mužstvo udržalo sériu bez prehry v druhej slovenskej lige.

MFK Dynamo Dolný Kubín sa do druhej ligy postúpil v tomto roku. Na rýchlejšie tempo si zjavne ešte nezvykli (s dnešnou prehrou majú z 3 zápasov 3 prehry), napriek tomu sa proti KFC postavili ako vážny súper.

Kým v prvej polhodine zápasu dominovalo KFC, vedenia sa ujali v 31. minúte domáci. KFC už do konca polčasu nedokázalo vyrovnať, no v druhom polčase, v priebehu 7 minút, dokázali nielen vyrovnať, ale aj otočiť skóre.

Najprv z priameho kopu krásne zatočil loptu hráč mongolského pôvodu Garbayar Ganbold, následne László Szőcs - kapitán mužstva - poslal do súperovej brány parádnu bombu.

Hoci ešte boli šance na oboch stranách, gól už nepadol, a tak Komárňančania sa vracajú domov s tromi bodmi vo vrecku. Po dnešnom víťazstve patrí fialovým v tabuľke druhé miesto so 7. získanými bodmi, zaostávajú iba 2 body za Slovanom U21, ktorým sa doteraz darí prekvapivo dobre.

Zverencov Miklósa Radványiho čaká budúci týždeň ďalšie vonkajšie derby, a to proti mužstvu Košice, ktoré je s doterajšími dvomi víťazstvami a jednou prehrou na 7. mieste.