123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno začalo sezónu dominantným výsledkom

KFC Komárno odštartovalo sezónu 2022/2023 víťazstvom 3:0. V prvom kole privítali fialoví mužstvo Tatran Prešov, ktoré sa vrátilo do II. ligy.

Na žiadosť súpera sa pôvodne vonkajší zápas hral na Žitnom ostrove, nakoľko prechodný domov Prešovčanov ešte nie je pripravený na prijímanie fanúšikov.

Ako sme už o tom informovali, mužstvo FC Komárno prípravné zápasy ukončilo dvomi víťazstvami a tromi prehrami. Domáci – na veľkú radosť svojich fanúšikov – sa vedenia ujali už v 3. minúte, zásluhou gólu hráča mongolského pôvodu Gambayara Ganbolda. Z rohového kopu domáci hlavičkou trafili žrď a odrazenú loptu dostal do brány Ganbolda.

Po získanom góle sa hostia snažili ovládnuť hru, niekoľkokrát sa pokúsili ohroziť Brédovu bránu, ale komárňanská obrana fungovala dobre a neprenechala hru súperovi. Prebrali iniciatívu, vytvárali šance, a bolo len otázkou času, kedy sa domáci diváci budú môcť tešiť z ďalšieho gólu.

V 15. minúte sa zrodil gól z ďalšieho rohového kopu. Tentoraz sa presadil hlavičkoval kapitán mužstva László Szőcs - 2:0.

V 35. minúte zápasu, po operácii sa vracajúci Gábor Tóth, prihral Štepanovskému, ktorý poslal na súperovu bránu obrovskú bombu. Tentoraz však Kuchynsky stál na svojom mieste.

V 75. minúte druhého polčasu András Mészáros dostal loptu od Bayemiho a pomedzi nohy brankára ju poslal do brány – 3:0.

Týmto víťazstvom KFC Komárno v sobotu večer viedlo tabuľku II. ligy. Z tejto pozície čakajú najbližší domáci zápas, ktorý sa odohrá 22. júla. V zápase so začiatkom o 17:00 budú hosťovať z Fortuna ligy zostupujúce FK Pohronie. S týmto mužstvom si zmerali svoje sily aj

počas prípravy. Vtedy vyhralo FK Pohronie, a tak Radványiho zverenci môžu svojmu súperovi revanšovať