123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

FC Komárno začal s prípravou, Radványi neplánuje robiť veľké zmeny v zostave

13. júna odštartoval FC Komárno letnú prípravu. V II. futbalovej lige v sezóne 2021/2022 obsadil 4. miesto. Má naplánovaných päť prípravných zápasov proti maďarským a slovenským súperom a pripravujú sa aj na sústredenie v zahraničí.

Prípravné práce FC Komárno začal s 25 hráčmi v poli a 2 brankármi. Rozlúčili sa so 7 hráčmi, pričom skúšky s fialovými sa zúčastňuje niekoľko hráčov a oficiálne oznámili aj príchod 2 hráčov.

Klub informoval o mene nového trénera brankárov. V ďalšej sezóne bude s prípravou brankárov pomáhať János Novota, ktorý je známy v maďarskej, rakúskej a slovenskej lige.

Sústredenie s klubom už nezačali Patrik Rumanský, Patrik Abrahám, David Špak, Michal Petráš, Branislav Cicho, František Chmiel a Roland Juhász.

Hlavný tréner, Miklós Radványi, v rozhovore pre Körkép potvrdil, že aj v novej sezónu si chce čo najviac udržať jadro mužstva, a urobia tak iba zmeny, ktorým sa nedá vyhnúť.

Ako prvú letnú posilu klub ohlásil príchod bývalého hráča Slovana, DAC a Spartaka Trnava Petra Štepanovského. Skúsený 34 ročný stredopoliar sa vracia na Slovensko z českej druhej ligy, kde s FC Zbrojovka Brno získal majstrovský titul.

Prvý zápas letnej prípravy odohrá posádka Radványiho 5. júna proti tímu Pohronia, ktorý vypadol z Fortuna ligy a následne 29. júna nastúpi proti mužstvu Podbrezová ktoré ako víťaz postúpilo do I. ligy.

2. júla si tím FC Komárno zmeria sily s maďarským mužstvo Bicskei TC. Od 4. júla do 9. júla ich čaká sústredenie v maďarskom Gyirmóte, kde odohrajú 2 prípravné zápasy proti Vasas FC, ktorí postúpili do NB I. a proti Gyirmót FC Győr