123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Začína sa jarná časť II. ligy

Začína sa jarná časť II. ligy

KFC do jarných bojov s novým kapitánom

Odchod kapitána citeľnou stratou, na poslednú chvíľu zaujímavá posila do ofenzívy.


Futbalová jar je aj v našej druhej najvyššej súťaži nezadržateľne tu. Už počas tohto víkendu sa rozbehne kolotoč zápasov o druholigové body a o čo najlepšie umiestnenia v tabuľke.

Jediný zástupca nášho regiónu v II. lige KFC Komárno má za sebou skvelú jeseň. „Fialky“ očakávajú jar z tretieho miesta tabuľky, keď za vedúcou dvojicou Podbreozová – Banská Bystrica zaostávajú len o tri body. Komárňania okúsili v 17 zápasoch trpkosť prehry iba dvakrát, pričom sa prezentovali atraktívnym, útočným futbalom.


Nehodno opomenúť ani ich výborné ťaženie v Slovenskom pohári, z ktorého „vyliali“ dvoch zástupcov Fortuna ligy a to Dunajskú Stredu a Michalovce. V ďalšom kole sa stretnú so Žilinou.


Zimná príprava v tábore fialovo-bielych vrcholí. Počas nej odohrali sedem zápasov aj proti mužstvám z našej najvyššej súťaže s nasledovnými výsledkami: Sereď – KFC 1:1, Szolnok (HUN) – KFC 1:0, Šaľa – KFC 1:6, Pohronie – KFC 0:0, Galanta – KFC 1:1, KFC – Imeľ 5:0, Gyirmót II (HUN) – KFC 0:1.


Máme za sebou dobrú prípravu, som s ňou spokojný. Až na malé výnimky sme v nej urobili všetko tak, ako som si predstavoval,“ konštatoval tréner mužstva Mikuláš Radványi. Ako to už v prípravných obdobiach býva, nastávajú v kluboch aj hráčske zmeny. Pre KFC je tou najvýraznejšou odchod režiséra hry a najproduktívnejšieho hráča mužstva na jeseň Kristófa Domonkosa. Ten si to namieril do Ružomberka, za ktorý už vo Fortuna lige aj nastúpil. Kristóf bol aj kapitánom mužstva, takže túto funkciu prevzal po ňom najskúsenejší hráč tímu Kornel Saláta. „Je to pre nás určite citeľná strata, ale budeme sa musieť s tým vysporiadať. Odišiel od nás náš najproduktívnejší hráč, ktorý bol tvorcom hry a aj lídrom tímu. Je to však v jeho kariére výrazný krok vpred“, zhodnotil situáciu kormidelník KFC.“Mužstvo opustil aj ofenzívny Arthur Györgyi, ktorý bude pokračovať v maďarskom Budafoku, v druhej najvyššej súťaži našich južných susedov.


Naopak káder Komárňanov posilnil mladý talentovaný stredopoliar z Ružomberka Martin Jurina ako aj Ukrajinec Vasyl Vashkeba, ktorý prišiel k sútoku Dunaja a Váhu z maďarského Győru.


Poslednou posilou KFC, ktorá pribudla do kádra je komárňanský rodák András Mészáros, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta z rumunskej Csíkszeredy. Ide o ofenzívneho hráča, od ktorého sa čakajú góly. Dobré výsledky mužstva KFC na jeseň určite tešia, ale na druhej strane aj zaväzujú, prípadne dávajú podnet k odvážnejším ambíciám do jarnej časti ligy.


Chceli by sme pokračovať tam, kde sme na jeseň skončili. Ja budem rád, keď dokážeme veľmi vydarenú jeseň zopakovať aj na jar. Potrápiť favoritov, ktorí chcú postúpiť. Spokojný budem, ak aj na jar zopakujeme takú hru, akú sme predvádzali na jeseň,“ povedal na záver tréner KFC Komárno Mikuláš Radványi.

Autor: Roman Guliš, mynovezemky.sme.sk, článok bol prevzatý so súhlasom autora.