123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Strekovské trio a komárňanská usilovnosť

Strekovské trio a komárňanská usilovnosť

V trojdielovej sérii predstavujeme naším fanúšikom najsľubnejšie talenty KFC. Ako posledné sa predstavia opory U15 slovami ich trénera, Štefana Uzolu, ale nechýba ani vlastná charakteristika hráčov.

Viktor Szekeres - Strekov, Základná škola

Tréner: U mňa hrá pravého alebo ľavého útočníka, je ľavák, v 80% zápasov začína na pravom kraji, lebo po jednej dobrej finte vie zaútočiť do stredu a vystreliť na bránu. Čo sa jeho schopností týka, má strašne dobré atletické danosti, má dobrú pohybovú kultúru, je výbušný, rýchly, dobre dribluje, dobre striela, je takým hráčom, na ktorého bude treba dávať veľkú pozornosť v budúcnosti. Majú ho v hľadáčiku viaceré tímy z Maďarska, ak ho chceme udržať, tak aj my musíme čím skôr vystúpiť na vyššiu infraštrukturálnu úroveň, začať cestu, aby aj hráči ďalej napredovali. Tento rok vystárne z kategórie U15 a v našej lige nemáme U16, len U17, čo môže byť pre neho veľkým skokom, preto je možné, že odíde do klubu, kde je aj U16-ka, čo je potrebné k tomu, aby vystúpil na ďalšiu úroveň. Má všetko na to, aby v budúcnosti hral na dospelej úrovni.
Hráč: Moja pozícia je útočný krídeľník, rád hrám na pravej či ľavej strane. Medzi mojích obľúbených hráčov patrí Lionel Messi, lebo je jedným z najtechnickejších hráčov a má veľmi dobrú ľavačku. Druhým mojím obľúbeným hráčom je Kylian Mbappé, obľúbil som jeho hru kvôli jeho rýchlosti a driblovaniu. Rád pozerám hru obidvoch hráčov. Medzi moje obľúbené tímy viem zaradiť 2 mužstá, FC Barcelonu a MOL Fehérvár FC. Mojou obľúbenou súťažou je Premier League. Mojím cieľom je dostať sa na čo najvyššiu úroveň.

Zsombor Kovács - Strekov, Základná škola

Tréner: V mojej taktike hrá stredného útočného stredopoliara, je najlepší v II. lige. Videl som málo takých hráčov, akým je on, je jedným z najlepších v jeden na jedného, ak nie najlepší. Disponuje s veľmi dobrými technickými danosťami. V čom sa musí zlepšiť, je pracovná morálka – je dobrý, ale musí na seba zobrať viac zo špinavej práce, keď nemáme loptu, ale tým, že je dobrý na jeden na jedného a dovolí si ísť do takých príležitostí, stojí pred vážnou budúcnosťou. Dúfam, že aj naďalej bude napredovať u nás. Ani Zsombor nie je pomalý, ale jeho silné stránky sú iné: hrať jeden na jedného, prihrávať lopty, má dobré strely, dobre spozná príležitosti.
Hráč: Moja obľúbená pozícia je útočný stredopoliar, tam hrám najradšej. Medzi moje kvality patria situácie jeden na jedného, dlhé priprávky a dribling. Obľúbeným tímom je Chelsea, obľubeným hráčom Mason Mount a obľúbenou súťažou Premier League, lebo hrajú rýchly a presný futbal. V budúcnosti by som určite chcel byť profesionálnym hráčom.

Olivér Szombat – Strekov, Slovenská základná škola Gbelce

Tréner: Je veľmi inteligentný, pravonohý hráč, je špílmachrom s defenzívnym ladením, je tvorcom hry, naše akcie začínajú u neho, získa veľa lôpt v strede ihriska. Táto pozícia je strašne ťažká, vďaka čomu očakávam veľmi veľa od hráčov v tejto role. Málo hráčov to vie zahrať, preto vznáša so sebou veľký tlak, ale ak vie pracovať pod ťažkou váhou, čo sa mu aj darí, tak sa vie dostať na vyššiu úroveň. Okrem spomínanej trojice treba dávať pozor na Márka Domjána, je veľmi tvrdým obrancom spolu s Gergelyom Szabóm, obidvaja sú talentovaní. Barnabás je statočný bojovník, je veľmi usilovný, je ukážkovým príkladom toho, že tvrdá práca zdolá talent, ak talent nepracuje tvrdo. Vypracoval sa na takú úroveň, že vedel by hrať v najvyšších troch ligách, za čo môže vdačiť svojej pracovitosti.
Hráč: Moja obľúbená pozícia je defenzívny stredopoliar a obľubené mužstvo je FC Barcelona. Najobľúbenejším hráčom je Lionel Messi, lebo je veľmi technický a je tímový hráč. V budúcnosti by som chcel hrať v čo najvyššej úrovni.