123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Budeme hrať ako v jeseni

Budeme hrať ako v jeseni

Naším novým kapitánom sa stal najskúsenejší hráč II. ligy, Kornél Saláta. O jeho vymenovaní sme sa opýtali samotného nového lídra tímu, resp. hlavného trénera, Mikuláša Radványiho.

Keďže Kornél je vysoko najskúsenejším hráčom tímu (a pravdepodobne aj celej II. ligy), pre laikov sa mohlo zdať jeho vymenovanie prírodzeným krokom. Bolo to naozaj tak, alebo pribudli do výberu aj iní možní lídri?

Mikuláš Radványi.: Keď sa vrátil, bolo jednoznačné, že on bude novým kapitánom, vôbec to nebolo otázne.

Už ste ho raz vymenovali za kapitána v inom klube, že?
M.R.: Áno, keď prišiel do DAC, bol reprezentantom, ktorý hral aj na majstrovstvách sveta. U takého hráča je jednoznačné, že si zaslúži kapitánsku pásku.

Čo od neho očakávate ako kapitána?

M.R.: V prvom rade bude mojou predlženou rukou na ihrisku. Bude lídrom či už v šatni alebo na ihrisku, keďže je najskúsenejším hráčom v II. lige. Z jeho minulosti vyplíva, že bude prirodzenou osobnosťou aj na ihrisku, zaslúži si rešpekt pred rozhodcami aj pred súpermi.

Boli vymenovaní aj náhradní kapitáni?

M.R.: Áno, keby nedajbože z nejakého dôvodu nehral, tak prevezme kapitánsku pásku Laci Szőcs alebo Peti Varga, ako to už bolo v predošlých zápasoch.

Kde všade si už v minulosti bol kapitánom?

Kornél Saláta.: Skoro v každom mužstve, v Petržalke, v Slovane, v Rostove, párkrát aj v DAC u Mikiho Radványiho.

Kapitánsky post predpokladá nejakú kontinuitu. Väčšinou vymenujú najstaršieho alebo v klube najdlhšie slúžiaceho hráča, alebo niekoho, s ktorým plánujú na dlhšie obdobie. Ako dlho by si ešte chcel hrať na profesionálnej úrovni?

K.S.: Som rád, že bol som prvý na výber. S klubom mám zmluvu do konca roka, dokedy to moje telo bude zvládať, chcel by som hrať ešte jeden rok.

Čo si myslíš o sile mužstva: podľa teba zostaneme na 3. mieste, alebo skončíme na lepšom, alebo horšom mieste?
K.S.: V jeseni som nehral veľa, ale mal som čas sledovať sezónu. Tím hral veľmi dobre, odišiel len Kristóf Domonkos, čo je obrovská strata, bude chýbať mužstvu, ale kto bude hrať na jeho mieste, bude makať aj za neho. Myslím si, že budeme hrať ako v jeseni.