122 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Spája ich jeden cieľ

Spája ich jeden cieľ

V trojdielovej sérii predstavujeme naším fanúšikom najsľubnejšie talenty KFC. Ako druhé sa predstavia opory U17 slovami ich trénera, Tomáša Onofreja, ale nechýba ani vlastná charakteristika hráčov.

Dávid Kis – Martovce, Stredná priemyselná škola strojnícka a elektronická, Komárno

Tréner: Dávid hrá ľavého krídeľníka, je rýchly, technicky zručný, silný v jeden na jedného, sebavedomý na lopte. Dovolí si ísť do situácií jeden na dva, má vyborné zakončenie, je silný vo finalizácii útoku. Je tichý chalan, ale na ihrisku pocítiť jeho prítomnosť.
Hráč: Moja obľúbená pozícia je ľavý krídeľník, obľúbený tím je Real Madrid, obľúbená liga je Premier League. Obľúbeného hráča nemám, len idola, mojím cieľom je hrať na čo najvyššej úrovni (chcem sa stat profesionálnym hráčom).

Dávid Tóth: Sokolce, Základná škola

Tréner: S Dávidom Kissom sú ako vajce k vajcu, tiež introvert, tichý chalan, ale na ihrisku je výbušný, dinamický. Najlepšie hrá ako stredný útočník a ako falošná deviatka, má výborné zakončenie.
Hráč: Moja obľúbená pozícia je stredný útočník, ale rád hrám aj na obidvoch krídlach útoku. Mojím obľúbeným tímom je Real Madrid od malička, z toho vyplýva, že mojím obľúbeným hráčom je Cristiano Ronaldo. Okrem neho mám veľmi rád aj hru Neymara, lebo je veľmi technický. Mojou obľubenou súťažou ale je Premier League, lebo je rýchla a presná. Jedným z mojích cieľov je predstaviť sa v A-mužstve KFC.

Dávid Lukács – Okoličná na Ostrove, Základná škola s vyuč. jaz. slovenským, Zemianska Olča 

Tréner: Dávid je pravý krajný obranca s výborným fyzickým fondom, je vysoký, výborne stavaný, dynamicky, rýchlostne vybavený, silový, ale ešte musí popracovať na technicko-taktickej vyspelosti, ale ešte má na to dosť času.
Hráč: Najradšej hrám ako pravý krajný obranca, mojím obľubeným tímom je Liverpool, lebo majú silné mužstvo, moja obľúbená liga Premier League, lebo má rýchle tempo, obľúbeným hráčom je Alphonso Davies, lebo je rýchly a každého vie predbehnúť. Mojím cieľom je stať sa profesionálnym hráčom.

Dániel Tallósi: Nesvady, Stredná zdravotnícka škola, Nové Zámky

Az edző: Brankár, ktorý má výborné morálne vlastnosti, je lídrom, predpokladám, že aj v budúcnosti bude. Má výbornú kopaciu techniku, techniku chytania má na výbornej úrovni.
Hráč: Študujem v odbore masérstva, túto školu svom zvolil preto, lebo ak náhodou by sa nepodarila moja brankárska kariéra, tak za každú cenu by som chcel zostať pri športe, ako masér. Hrám od šiestich rokov ako brankár. Nemám obľúbené mužstvo, ale fandím Premier League. Mojím idolom je Marc-André ter Stegen, lebo má vlastný štýl, čo sa mi veľmi páči a snažím sa zobrať od neho príklad. Moje ciele do budúcnosti: chcel by som sa stat profesionálnym brankárom.

Gábor Fekete: Komárno, Stredná priemyselná škola strojnícka a elektronická

Tréner: Gábor je stredný záložník, ktorý vyniká v situáciach 1-1 a 1-2, je takticky vysoko vyspelý, má predpoklady stať sa platným hráčom pre A-tím. Je výborným hráčom v kabíne aj na ihrisku, má tiež vodcovský charakter.
Hráč: Najradšej hrám v strede pola. Popravde je mi jedno, či hrám v útoku alebo v obrane, závisí od súpera, či sa chcem zapojiť do ofenzívy alebo defenzívy. Obľúbené mužstvo bohužiaľ nemám, futbal radšej hrám, ako pozerám. Mojím obľúbeným hráčom je Messi, koho sledujem už od mojich 8-9 rokov, moja izba bola niekedy namalovaná na červeno-modrú. Chcel by som sa venovať futbalu, kým viem a zvládnem (verím, že čím dlhšie), bohužiaľ mal som teraz jedno menšie zranenie, čo sa predĺžilo, ale konečne môžem byť základným hráčom.