123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Kapitán a ktorí svoj vek predbehli

Kapitán a ktorí svoj vek predbehli

V trojdielovej sérii predstavujeme naším fanúšikom najsľubnejšie talenty KFC. Ako prvé sa predstavia opory “najstaršej” generácie U19 slovami ich trénera, Gábora Birtu, ale nechýba ani vlastná charakteristika hráčov.

Bálint Beke - Komárno, Gymnázium Hansa Selyeho

Tréner: Bálintovo čítanie hry je nadpriemerné, jeho chcenie vyhrať je ukážkové, je schopný riešení, ktoré rozhodujú a výsledku zápasu. Jeho kapitánska osobnosť je celkom jedinečná, je veľmi cenným hráčom, ľuďsky veľmi skromný, spoločenský človek. Jeho spoluhráči si ho ctia, aj keď je tichý, aj preto by niekedy mohol aj lepšie riadiť svojich spoluhráčov, ale jeho postoj k zápasom a k samotnému športu stojí za pochválenie, môže mať pred sebou svetlú budúcnosť.
Hráč: Mojou najobľúbenejšou pozíciou je stredný obranca, resp. defenzívny stredopoliar, ale veľmi sa mi páči aj post krajného obrancu. Mojím obľúbeným tímom je od môjho detstva Juventus, kvôli tomu najviac pozerám a sledujem Serie A. Keďže fandím Juventusu, veľmi si ctím duo Chiellini-Bonucci, ale keby som mal vystihnúť jedného hráča, ako môjho favorita, bol by ním Federico Chiesa. V budúcnosti by som chcel ísť na vysokú školu a mojím najväčším snom je, aby sa zo mňa stal profesionálny futbalista. 

Zoltán Dobri - Horné Seliby, Stredná športová škola Dunajská Streda

Tréner: Je fyzicky dobre postavený hráč, vie dobre pochopiť hru. Je o dva roky mladší od tejto vekovej kategórie, ale v plnej miere vybojoval členstvo v základnej zostave. Jeho schopnosť vyhrať súboje je celkom dobrá, vie dobre vstúpiť do hry. Má sa ešte čo naučiť, ale veľmi dobre sa chytá, v Dunajskej Strede dostal málo príležitostí, musí sa dobehnúť herne a kondične. Má všetky zdatnosti sa predstaviť u dospelých minimálne v II. lige.
Hráč: Mojou obľúbenou pozíciou je stredný obranca, lebo hrám v tej istej roli a veľmi ju milujem. Mojím najobľubenejším hráčom je Virgil van Dijk z Liverpoolu, mám ho rád lebo hráme v tej istej pozícii. Fyzicky a takticky je veľmi vyspelý, preto je jedným najlepším obrancom. Mám dva obľubené tímy, prvý je náš tím KFC U19, druhý je ten ktorému fandím, a tým je Liverpool. V našom tíme je veľmi dobré prostredie a každý tréning a zápas sa prebieha v dobrej nálade, za čo môžeme poďakovať naším trénerom a realizačnému tímu, preto tu hrám veľmi rád. Som vďační nášmu tímu, že ako mladšieho hráča ma prijali a musím poďakovať aj naším trénerom, že mi dôverovali a mohol som dostať príležitosť si zahrať u starších. Moje budúce plány vo futbale je odohrať čím viac zápasov bez zranení a aby som bol zdravý, aby sme sa s mužstvom umiestnili čo najvyššie, bolo by veľmi dobré skončiť v prvej trojke. V mojich plánoch je ešte dostať čím menej gólov, čo je dobrou odozvou pre obranu a brankára. 

Máté Jóba - Komárno, Stredná priemyselná škola strojnícka a elektronická

Tréner: Je taktiež veľmi usilovný mladý pán, ktorý je rovnako o dva roky mladší, ale aj on sa stal hráčom základnej zostavy a ukazuje celkom dobrú rýchlosť a schopnosť odzbrojiť hráčov. V príprave útokov a v rozoznaní príležitostí sa ešte musí zlepšiť, aby mohol iniciovať odvážnejšiu hru dopredu. Postavovo je skvelý hráč a jeho hra hlavou je dobrá, do roku a pol alebo dva sa dospelí futbal bude môcť naňho spoliehať, lebo má potrebnú fyzickú danosť a rýchlosť, ale technicky sa ešte musí zlepšiť.
Hráč: Mojou najobľúbenou pozíciou je stredný obranca, lebo aj ja hrám stredného obrancu, ale mám rád aj ostatné pozície, lebo kedysi som mohol vyskúšať aj iné roly. Túto pozíciu mám rád preto, lebo rád začínam útoky, rád riadim hru, mám vysokú postavu, preto mi ide hra hlavou ľahšie a aj moja kondička je dobrá na to, aby super mal neľahkú úlohu v súbojoch. Mojím obľúbeným tímom je FC Barcelona. Veľmi sa mi páči ich štýl hry, ich postoj k futbalu. Je možné, že ich situácia teraz nie je úžasná, ale verím, že sa to zmení. Také niečo ako obľúbená liga, u mňa neexistuje. Mám rád všetky, v každej sú dobré tímy a napínavé zápasy. Som odmalička fanúšikom Messiho. Veľmi si ho vážim. Je požehnaný veľkým talentom. Vie urobiť nadprírodné veci. Nevidel som lepšie priame kopy ako jeho. Považujem Lionela Messiho za najlepšieho hráča všetkých čias, ale to neznamená, že ostatné svetové hviezdy by som nevážil. Ešte hľadám svoju cestu, ale šport určite bude súčasťou môjho života. Mojou druhou láskou je fitness.

Róbert Tarcsi – Veľký Meder, Stredná športová škola Dunajská Streda

Tréner: Pre vážne zranenie vynechal skoro rok, v jeseni sme mu postupne skúsili pridať hracie minúty. Začína sa dobiehať, zlepšil sa v riešení situácií, mal mimoriadne dobré preniknutia za líniu obrancov, ktoré by sa oplatili pozrieť aj v dospelom mužstve v prípravných alebo pohárových zápasoch. Svojimi preniknutiami dal vela gólov i napriek tomu, že svoje šance ešte nepremieňa vo veľkej miere. Je veľmi kreatívny, bola radosť pozerať sa na jeho hru, podáva fantastické výkony. Mohol by sa predstaviť aj u dospelých, ale má tenké svalstvo a treba ho ešte vybudovať, musí nabrať svaly, aby vyhral ešte viac súbojov na zemi a vo vzduchu. Je cieľavedomý, má všetky cnosti, aby sa čoskoro predstavil v dospelom futbale. V posledných zápasoch sa spolu s Rolandom Juhászom zranil a pocítili sme ich neprítomnosť. S Bálintom Bekem, ktorý už odohral svoj prvý zápas u dospelých, s Rolandom Juhászom, ktorý trénuje s dospelými a s brankárom Ákosom Magyaricsom bol lídrom mužstva aj napriek už spomenutému vážnemu zaostávaniu.
Hráč: Mojou obľúbenou pozíciou je v prvom rade útočník, ale mám rád aj rolu krajného útočníka. Mojím obľúbeným tímom je Paris Saint Germain, lebo najviac hráčov, ktorých obdivujem, hrá v tomto time. Mojím obľubeným hráčom je Kylian Mbappé, lebo môj štýl hry sa najviac podobá na jeho. Mojou obľúbenou súťažou je Premier League, lebo tu hrajú najlepšie tímy a úroveň je vysoká. Mojím krátkodobým cieľom je hrať v niektorej top súťaži. Mojím najväčším snom je vyhrať Ligu Majstrov a hrať v národnom tíme.