123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Mikuláš Radványi o naších cieľoch v zimnej príprave

Mikuláš Radványi o naších cieľoch v zimnej príprave

Skončila sa jesenná časť II. ligy, náš tím odišiel na vyslúžený oddych. Hlavného trénera Mikuláša Radványiho sme oslovili o prípravných plánoch:


Čo hovoríte na žreb v pohári? Zrejme prišlo dobre, že prednedávnom sme hrali kvázi proti A-čku Žiliny, vtedy sa nám bravúrne podarilo vybojovať bod.

Som rád, že osud nám postavil do cesty ďalšieho ligistu, síce bolo by lepšie hrať doma, lebo Žilina zvykne mať problémy s hrou vonku. Ale súpera sa nedá vybrať, aspoň môžeme ukázať, na čom sme.

Na čo sa chceme sústreďovať v zime?
Chceme zlepšiť fyzickú stránku a kondíciu, ale budeme mať viac času aj na zacvičenie nových taktických elementov.

Napriek tomu, že máme za sebou jeseň, ktorá prevýšila všetky očakávania, očakávajú sa nejaké zmeny v kádri? Ak áno, čo bude naším cieľom?
Nechcem zasiahnuť do tímu, nebolo by to zdravé, konkurencia v tíme je veľmi dobrá. Pár hráčov oslovili prvoligové tímy, bude len na nich, či chcú odísť alebo nie. Ja by som nechcel veľa zmien, aj tie len preto, aby konkurenca bola v tíme ešte silnejšia.

S akými mužstvami sa budeme stretnúť počas prípravných zápasov? Proti defenzívnym alebo ofenzívnym, proti prvoligistom alebo tímom z nižších líg, proti mladším alebo starším družstvám?

Počas prípravy budeme hrať s prvoligistami (Sereď, Pohronie, Gyirmót), druholigistami (Szolnok), ale aj s klubmi z nižších líg. Na každom zápase budeme mať iný cieľ, proti prvoligistom chceme pracovať na obrane, ale proti nižšie postaveným tímom na útoku, na prerazení obranných línií, na otváraní priestorov, jedým slovom každý výber súpera má svoj zmysel.