123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC chce patriť k tým lepším mužstvám

KFC chce patriť k tým lepším mužstvám

Naša druhá najvyššia súťaž štartuje už tento víkend. Jediný zástupca z nášho regiónu KFC Komárno je na ostrý štart pripravený. Cieľom klubu je skončiť vyššie ako v predchádzajúcej sezóne.V uplynulej sezóne, značne poznamenanej pandémiou koronavírusu, skončil KFC v konečnom zúčtovaní na 8. mieste druholigovej tabuľky. Po nie príliš vydarenej jeseni, mužstvo svoj základný cieľ a to zachrániť sa v súťaži, splnilo. V letnej prestávke došlo v kádri k značným zmenám, rušno bolo smerom von i dnu. K mužstvu prišiel aj nový tréner Mikuláš Radványi, s ktorým sme sa týždeň pred ostrým štartom porozprávali.

K mužstvu ste prišli pred letnou prípravou, aké úlohy na vás čakali predovšetkým?
Po skončení uplynulej sezóny nastal v mužstve veľký pohyb. Viacerí hráči odišli, pričom prišlo až osem nových futbalistov, takže prvoradou úlohou bolo stabilizovať káder.

V konečnom dôsledku ste spokojný s kádrom, ktorý sa o niekoľko dní pustí do boja o druholigové body?
Myslím si, že sa nám podarilo poskladať dobrý káder, je v ňom veľa mladých, talentovaných hráčov. Verím, že sa čoskoro dá do poriadku Kornel Saláta a budeme mať v mužstve aj skúseného lídra, čo je veľmi dôležité.

Ako ste spokojný s letnou prípravou?

Letná príprava prebehla bez problémov, dá sa povedať, že podľa našich predstáv. Absolvovali sme päťdňové sústredenie v maďarskom Lipóte, kde sa kolektív pekne stmelil. Ja osobne by som bol privítal ešte jeden týždeň prípravy, nakoľko si myslím, že štyri týždne sú málo. Všetky mužstvá však majú z tohto hľadiska rovnaké podmienky.

Počas nej ste hrali výlučne s maďarskými súpermi, splnili tieto zápasy svoj účel?

Súperi nás dobre preverili, avšak až samotná súťaž ukáže, ako sme na tom v skutočnosti.

Čomu sa budete ešte venovať v poslednom týždni pred ostrým štartom?

Počas posledného týždňa pred ostrým štartom treba ešte niektoré veci zdokonaliť, vyladiť a dobre sa pripraviť na prvého súpera.

Na čo si trúfate v novom ročníku II. ligy?
Chceli by sme v tabuľke skončiť vyššie ako na konci predchádzajúceho súťažného ročníka, čo znamená, že patriť k tej lepšej polovici súťaže.

Káder KFC - jeseň 2021
Brankári: Miroslav Breda, Branislav Cícho
Obrancovia: Šimon Šmehyl, Roland Juhász, Kornél Saláta, Ladislav Szőcs, Dávid Špak, Samuel Orság, Patrik Šurnovský, Stephen Adayilo Daniel
Stredopoliari: Martin Šimko, Filip Szetei, Kristóf Domonkos, Péter Varga, Jozef Pastorek, Goran Matić, Tamás Németh, Boris Druga.
Útočníci: Michal Petráš, Arthur Györgyi, Ganbold Ganbayar, Michal Horodník, Christian Emmanuel Nguidjol Bayemi, Patrik Abrahám, Gábor Tóth, Patrik Rumanský

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Mikuláš Radványi
Asistent trénera: Norbert Czibor
Tréner brankárov: Ladislav Hallman
Masér: Imrich Baranyai
Lekár: Andrii Pokhylchuk
Vedúci mužstva: Július Cséplő

Odišli:
D. Doktorík (FK Marcelová), M. Popović (ŠKF Sereď), M. Pittner (FK Rohožník), T. Faragó (Ménfőcsanak), T. Machara (AS Trenčín, koniec hosťovania), J. Krela (Partizán Bardejov), A. Palacka (FKM N. Zámky), L. Leckéši (Slovan Levice)

Prišli:
P. Rumanský (FK Poprad), M. Horodník (MFK Skalica), P. Varga (MŠK Púchov), A. Györgyi (Nyíregyháza FC-HUN), S. Orság (Slavoj Trebišov), Š. Šmehyl (1. FC Prostějov), M. Petráš (AS Trenčín), G. Ganbayar (Puskás Akadémia FC, hosťovanie), T. Németh (Kazincbarcikai SC-HUN).

Autor článku: Roman Guliš, článok bol prevzatý z mynovezamky.sme.sk