123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Banská Bystrica: hodnotí tréner

KFC-Banská Bystrica: hodnotí tréner

V sobotu v predposlednom kole II. ligy sme sa zároveň pripravili aj na náš posledný zápas v domácom prostredí. Naším súperom bol na vzostup sa chystajúca Banská Bystrica, ktorá vedela udržať svoje postupové nádeje iba výhrou. V tejto sezóne sme sa stretli dvakrát, na jeseň nás zdevastovali výsledkom 5:1, potom sme im v pohári po bezgólovej remíze v riadnom hracom čase podľahli po pokutových kopoch. Po slabších výkonoch z posledných týždňov naše mužstvo ukázalo tvár masívneho a zanovitého tímu. „Vojakom“, ktorí už druhí rok snívajú o najvyššej lige, sme nič nedali zadarmo, výsledkom čoho bola spravodlivá remíza, čo znamenalo, že náš súper musí zabojovať o postup cez baráž. Takto hodnotil svojich zverencov hlavný tréner Szilárd Németh:

S akou taktikou sme nastúpili? V základnej zostave ste dali možnosť útočným hráčom ako Christian Nguidjol, Gábor Tóth, Goran Matić, Pastorek József a Boris Druga.

Vrátili sme sa k obvyklej zostave: s dvoma útočníkmi, za nimi s troma stredopoliarmi. Vedeli sme, že nastúpia s dvoma obrancami a dvoma defenzívnymi stredopoliarmi, chceli sme ich pokryť, aby nevedeli riadiť hru. Po získaní lopty sme nechceli zakladať našu útočnú hru tak, že stojíme chrbtom voči bráne, chceli sme útočiť nábehmi za obranu, ale nerobili sme tak, ako sme si predstavovali. V druhom polčase boli otvorenejší a naše napadnutia sa lepšie vydarili.

Ako hodnotíte náš výkon?

Náš postoj bol taký, aký si predstavujem, malo by to byť samozrejmosťou v každom zápase.