123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dubnica-KFC: hodnotí tréner

Dubnica-KFC: hodnotí tréner

V 28. kole II. ligy sme nastúpili v Dubnici, ktorí bojujú o záchranu. V jesennom stretnutí sme utrpeli jednogólovú prehru, takže mali sme za čo odplatiť, ale priebeh zápasu vôbec nebol v našej réžii a narazili sme do trojgólovej prehry. O zápase sme sa pýtali hlavného trénera, Szilárda Németha:

Po zranení Kornéla Salátu ste vyskúšali viacero alternatív pre vnútornú obrannú dvojicu - v začiatku sme vsadili na tandem Špak-Szőcs, Laciho po jeho dištancu nahradil Šimko, odvtedy sa zranil aj Dávid a videli sme duo Szőcs-Šimko, ale na poslednom zápase sme skúsili šťastie s párom Popović-Szőcs so Šimkom pred nimi. Z akého uváženia sme urobili také zmeny v obrane?

Máme malé problémy v obrane, Kornél a Dávid sú zranení, preto sme si zvolili také postavenie, lebo sme krátki aj v pozícii „šestky“, nemáme skutočného defenzívneho stredopoliara, so Šimecom som chcel upevniť stred poľa, aby obrana bola kompaktnejšia.

Ako by ste zhrnuli udalosti zápasu? Aké góly sme dostali, v čom sme urobili chyby?

Súper sa v prvom polčase bránil dobre, čakali na naše chyby, nevedeli sme otvoriť hru, nemali sme sebaistotu. Domáci boli nebezpeční z protiútokov, ale dostali sme dva hlúpe góly. Prvý sme dostali z rohu, hlavou predlžili loptu, ktorá sa z ramena útočníka odrazila do našej brány, potom sme dostali pre mňa nepochopiteľnú penaltu, hráč viedol loptu smerom von, nebol na nás nebezpečný, takáto chyba proste neexistuje. V druhom polčase sme vystriedali troch hráčov, zmenili sme naše rozostavenie, nastúpili sme aktívnejšie, Pastorek mal veľkú šancu, potom aj Šurnovský a Abrahám, ale nepremenili sme ani jednu a súper zvýšil ich náskok po protiútoku. Keby sme premenili naše šance, zápas by bol iný.

Prečo sme podľa Vás nevedeli streliť gól?

Joci viedol loptu sám na brankára, ale loptu prudko strelil do gólmana, Šur taktiež išiel sám na bránu, ale z ostrého uhla trafil bočnú sieť, Patrik chytil zlú prihrávku súpera a zrútil sám na brankára, ale loptu trafil zle. Tieto boli tutovky, ktoré vonku musíme premeniť.