123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Slovan B: hodnotí tréner

KFC-Slovan B: hodnotí tréner

V 27. kole II. ligy sme hostili do poslednej slamky sa chytajúce B-čko Slovana. Belasí s priemerným vekom dvadsiatich rokov boli tvrdým orieškom, v prvom polčase sa dostali do vedenia, čo sme do prestávky otočili po hlavičke a penalte Christiana Nguidjola. V druhom polčase hostia vyrovnali z penalty, vytvorili si niekoľko nebezpečných šancí, kým nám sa nepodarilo využiť tie naše, až kým neprišiel prvý gól Patrika Abraháma v drese KFC. V závere sme mohli spečatiť naše víťazstvo, ale nepremenili sme pokutový kop. Týmto výsledkom sme si definitívne vybojovali naše zotrvanie v II. lige, kým náš súper už určite končí v pásme zostupu. Ako videl stretnutie proti svojmu bývalému tímu náš hlavný tréner, Szilárd Németh?

Opäť ste poslali ihrisko zostavu 4-4-2, Nguidjol a Pastorek hrali na krídlach. Keď sme budovali útoky zo zadných radov, zdalo sa, že až tak sme sa tlačili do obranných línií súpera, akoby sme hrali až so siedmymi útočníkmi. Aká bola naša taktika?

Vedeli sme, že Slovan zužuje svoju obranu a nechá kraje voľné, preto sme vysunuli Mikiho Popovića a Paťa Šurnovského. Chceli sme útočiť najmä z krajov, centrami na dobre hlavičkujúceho Gabiho Tótha a Paťa Abraháma, kým Joci Pastorek a Chris Nguidjol čakali na nábeh, bohužiaľ Mikih a Šurno nedostali dostatok prihrávok k tomu.

Vyzeralo, že sme začali nervózne, zbytočne sme strácali lopty, hrali sme nepresne, double Nguidjola sme potrebovali ako soľ, aby sme sa ukľudnili. Ako ste videli tímovú kohéziu?

Naša hra krívala v celom zápase, začali sme nepresnou prihrávkou, ktorých sme sa dopustili aj v pokračovaní zápasu, napriek tomu, že sme sa dohodli, že prvá lopta musí vždy ísť dopredu. Sú aj také zápasy, keď tímový duch nefunguje, ale musíme drieť pre víťazstvo, to je v tom to pozitívne.

V druhom polčase sme namiesto upevnenia nášho vedenia prišiel vyrovnávajúci gól po prísnej penalte. V čom mohol byť problém, že sa nám nepodarilo kľudne uhrať druhý polčas?

Pokutový kop bol podľa mňa nesprávne odpískaný, ale čo už s tým. Chýbala koncentrácia, mysleli sme, že ľahko vyhráme, ale povedal som, že to nebude ľahké, Chris mal v prvom polčase hlavičku, ktorú brankár bravúrne vychytal, Gabi mal tutovku, dali sme gól po rohu, čomu nerozumiem, prečo nebol uznaný za údajný faul.

Nepremenili sme ani pokutový kop, čím by sme mohli de facto ukončiť zápas. Bolo dohodnuté, kto bude exekútorom penalty?

Keď máme Kuba Krelu a Kristófa Domonkosa na ihrisku, tak oni sú exekútormi. Sidibe vzal loptu do vlastných rúk, ale Kubo mu povedal, že on je na rade, musíme sa pozrieť, čo sa stalo.

Našou výhrou sme si tri kolá pred koncom sezóny matematicky zabezpečili našu záchranu, čo je obrovský úspech v porovnaní s našimi jesennými výsledkami. Keďže družstvo dosiahlo svoj prvoradý jarný cieľ, na čo sa budeme sústrediť vo zvyšných troch kolách?

Každý zápas je dôležitý, lebo reprezentujeme náš klub. Čakajú nás ťažké zápasy, Dubnica hrá o záchranu, potom hostíme o postup bojujúcu Banskú Bystricu, s ktorými sme sa už stretli v pohári, ale bude to ťažké aj v Skalici. Dúfam, že neprepadneme, bolo by pekné udržať 6-7. miesto, ale každý bude hrať aj za seba.