123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Petržalka-KFC: hodnotí tréner

Petržalka-KFC: hodnotí tréner

Jarná časť II. ligy nabehol do poslednej tretiny 26. kolom, náš tím zavítal do Petržalky, mančaftu aj s úväzkom farmy k Spartaku Trnava. Jeseň priniesol naše jednogólové víťazstvo v zápase s nízkou kvalitou, odveta ale bola o to napínavejšia, obe mužstvá hnala túžba zvíťaziť, no naša snaha bola silnejšia, naše protiútoky smrteľnejšie a naše strely presnejšie. O našom prvom jarnom víťazstve sme sa opýtali hlavného trénera, Szilárda Németha:

V základnej zostave chýbali mená, na ktoré sme si už zvykli - Mihajilo Popović, Kristóf Domonkos a Christian Nguidjol dostali miesto na lavičke, Goran Matić ani nebol nominovaný, tým sme začali bez klasických krídelníkov. Z akého taktického zváženia sme začali takto, de facto hráčmi pre hru v strede poľa na udržanie lopty ako Martin Šimko, Jakub Krela, Jozef Pastorek a Filip Szetei? Alebo niektorého z týchto hráčov ste vyskúšali v role krídeľníka?

Viackrát sme hrali v takom rozložení, bez krídeľníkov, pre mužstvo to nebolo novinkou. Vedeli sme, že Petržalka hrá v systéme 4-4-2, hrajú pressing s dvomi útočníkmi a na ich miestach zostanú dva stredopoliari, kým ich krídeľníci obsadzujú krídla, čím sme vytvárali postavenie 3 na 2 alebo 4 na 2, aby sme boli v presile v strede poľa.

Na úvode zápasu došlo k vynútenému striedaniu - aký je stav Stephena Daniela?

Má potiahnutý zadný sval, uvidíme, koľko vynechá, vyzerá to na sedem až desať dní.

Gábor Tóth a Patrik Abrahám majú pomerne rovnaké povahy, v dnešnej dobe je zriedkavé naraz vidieť dvoch takých hráčov v jednom tíme. V čom sú rozdiely v našej útočnej dvojici?

V 90% našich zápasov hráme s dvomi útočníkmi, obidvaja sú trošku väčšej postavy, Paťo je výbušný, ľavák, kryje lopty podrží dlhé prihrávky, Gabi je bojovný, veľa nabehá, ale môžu hrať aj naraz, samozrejme máme veľa herných možností.