123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Trebišov: hodnotí tréner

KFC-Trebišov: hodnotí tréner

V 25. kole II. ligy sme stretli ďalšieho rivala zo spodnej časti tabuľky, tentoraz družstvo Slavoja Trebišov. Zemplínčania, ktorí sa najmä spoliehajú na výsledky domácich zápasov, nám dali riadne zabrať. V prvom polčase sme dvakrát trafili brvno, v druhom polčase z ničoho nič prekvapili vedúcim gólom. V pokračovaní sme zápas otočili po dvoch rohových kopoch: Filip Szetei vyrovnal po ukážkovom voleji spoza šestnástky a hlavičkou Gábora Tótha sme vsietili víťazný gól. V ďalšej časti hry obidva tímy trafili žrď, ale skóre sa už nemenilo, zrodil sa spravodlivý výsledok. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

Ako vnímate výsledok zápasu? V čom sme boli lepší?

Keby som to mal zhrnúť, tak boli sme lepší vo všetkom. Škoda, že sme nerozhodli o osude zápasu už v prvých pätnástich minútach, Joci (Pastorek) trafil brvno, Paťo Abrahám mal čistú šancu, Gabi (Tóth) nepremenil tutovku. Tieto príležitosti by sme mohli využiť a zápas by bol jednoduchší. Práve toto ma znervózňuje, toto sme cvičili od stredy a nevieme dať góly.

Aká bola reakcia z lavičky po inkasovanom góle?

Bol to šok pre každého, prišlo z ničoho nič, opäť sme si nedávali pozor, zaspali sme v kabíne, ale potom sme videli dobrú reakciu od tímu a podľa mňa sme zápas zaslúžene otočili.

Opäť sme boli úspešní po dvoch rohových kopoch, sústredíme sa viac na štandardné situácie, alebo to len takto vyšlo?

Iba takto to vyšlo. Gól Szeteiho sme prešli v polčase, že pri rohoch je veľa voľných priestorov, ktoré by sme mohli využiť, čo by sme mohli zúročiť už na úvode polčasu, ale asi sme mali napísané, aby na druhý pokus sa to takto vydarilo. Gól zdvihol našu náladu, hostia zaspali pred druhým rohom, ale je to jedno, z čoho dáme góly, je dôležité, že mužstvo dobre zareagovali a otočilo zápas.