123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Šamorín: hodnotí tréner

KFC-Šamorín: hodnotí tréner

V 24. kola II. ligy sme hostili rivala zo Žitného ostrova, FC ŠTK 1914 Šamorín. Predošlé dva zápasy nám vyšli víťazne, ale náš súper prichádzal na zápas v lepšej forme. Videli sme dva odlišné polčasy, podľa počtu šancí by sa mala zrodiť spravodlivá remíza, avšak po (s veľkou pravdepodobnosťou neoprávnenej) penalte sa hostia mohli tešiť z víťazstva. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

Ako ste videli zápas? V čom bolo toto stretnutie iné ako to posledné odohraté v pohári?
Rozdiel bol hlavne v hlavách. Od stredy sme sa rozprávali o potrebe koncentrácie, aby sme mali vhodné nasadenie. Vedeli sme, že musíme veľa behať a že nemôžeme zaspať v zápase, lebo naším cieľom je dostať sa čím vyššie v tabuľke. Táto správa sa bohužiaľ nedostala dostatočne do hláv, trošku ma to sklamalo. Takticky sme v prvom polčase možno dominovali, Šamorín bol nebezpečný z ľavého krídla, v prvých pätnástich minútach druhého polčasu sme chceli vybehnúť na nášho súpera, ale pokyny zostali v kabíne. Mohli sme sa dostať do vedenia po góle zo 6. minúty, ale neuznali údajné postavenie mimo hry, po tom sa naša hra akoby zasekla.

Ako zmenil našu taktiku inkasovaný gól do šatne?
Vždy je potrebné vyhýbať sa gólu pred prestávkou. Mali by sme odhlavičkovať loptu pri bližšej žrdi, ale neustrážili sme ani zakončujúceho hráča, bola to súhra našich individuálnych zlyhaní. Každý hráč by si mal dať pozor, nemôžeme si dovoliť takéto situácie.

Aké vážne je Goranove zranenie?
Utrpel svalové zranenie, uvidíme, aké vážne to je.

Ako ste videli odpískanú penaltu proti nám? Rozprávali ste sa o tom s Lacim Szöcsom?
Rozprávali sme sa s Lacim, ale aj ja som si to pretočil 10-15 krát. Bolo vidieť, že Laci odkopol loptu do iného smeru, podľa mňa nebola penalta, ale neprehrali sme kvôli tomu. Každý hráč musí vedieť, za čo hrá, všetci musia trénovať a hrať pre svoju budúcnosť.