123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

2021


KFC - Poprad: hodnotí tréner

KFC - POPRAD: HODNOTÍ TRÉNER

Posledný februárový víkend nám priniesol prvý oficiálny zápas v 2021. Proti Popradu sme sa vrátili do druholigového kolotoču presvedčivým víťazstvom. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

Liptovský Mikuláš - KFC: hodnotí tréner

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - KFC: HODNOTÍ TRÉNER

Naše pôsobenie v II. lige sme pokračovali proti Liptovskému Mikulášu. Druhé mužstvo tabuľky uchmatol všetky tri body v našom letnom stretnutí, mali sme teda za čo odplatiť. Na úvode sme mali asi priveľký rešpekt a pred súperom a do 20. minúty si Liptáci vytvorili niekoľko šancí a ujali sa vedenia. Možno sme potrebovali taký úder na to, aby sme sa zobudili, lebo od tohto momentu sme postupne prevzali iniciatívu, čo sa vyústilo do vyrovnacieho gólu. Pred zápasom by sme určite viacerí podpísali remízu, ale podľa obrazu hry aj naši fanúšikovia mohli cítiť nedostatok z výsledku. Takto hodnotil zápas Szilárd Németh:

KFC - Podbrezová: hodnotí tréner

KFC - PODBREZOVÁ: HODNOTÍ TRÉNER

Náš program sme pokračovali dohrávkou zápasu zo 16. kola, pôvodne odloženého kvôli koronavírusu. Favoritom zápasu bola Podbrezová, keďže „železiari“ v roku 2021 zatiaľ vyhrali všetky ligové zápasy, napriek tomu my sme boli tí, ktorí mali nervy zo železa viac. Náš triumf hodnotil Szilárd Németh:

KFC-Púchov: hodnotí tréner

KFC-PÚCHOV: HODNOTÍ TRÉNER

II. liga sa pokračovala zápasmi 20. kola. Po chorobách na COVID naše mužstvo odohralo za dva týždne štvrtý zápas, čo sa odzrkadlilo na zložení a hernom prejave tímu. Takto vyhodnotil našu domácu dvojgólovú prehru Szilárd Németh:

MŠK Žilina B-KFC: hodnotí tréner

MŠK ŽILINA B-KFC: HODNOTÍ TRÉNER

V stredu sme odcestovali do Žiliny na dohrávku zápasu zo 17. kola proti B-čku viacnásobného slovenského majstra. Domáci podľa očakávaní nás vítali viacerými posilami z A-čka, napriek tomu sme podali statočný výkon a zrodila sa spravodlivá deľba bodov. Takto hodnotil zápas Szilárd Németh:

Slovnaft Cup 4. kolo: hodnotí tréner

SLOVNAFT CUP 4. KOLO: HODNOTÍ TRÉNER

Po ligovej pauze náš harmonogram pokračoval Slovnaft Cupom. Krátka pauza možno prišla pre naše mužstvo vhod, po solídnom výkone sme vyradili družstvo Šamorína trojgólovým víťazstvom. V druhom polčase sme sa nezlomili ani po inkasovanom góle, práve naopak, zdalo sa, že sme pridali na obrátkach a nenechali sme žiadne pochyby o našom postupe. Náš výkon nás obzvlášť potešil po hlbokej rotácii základnej zostavy (vrátil sa Dávid Doktorík, v bráne opäť chytal Lukáš Leckéši a podržal nás mnohými dôležitými zákrokmi, Viktor Parma odohral svoj prvý zápas u dospelých, člen U19 Boris Druga vstúpil z lavičky, Špak po výsledkovo nevydarenom debute proti Púchovu sa mohol tešiť z víťazstva a mohol by sa tešiť ešte viac, keby jeho hlavičku smerujúcu do brány nevykopli z gólovej čiary). Takto vyhodnotil žitnoostrovské derby Szilárd Németh:

KFC-Košice: hodnotí tréner

KFC-KOŠICE: HODNOTÍ TRÉNER

V 22. kole II. ligy sme hostili FC Košice, ktoré svoje predošlé štyri zápasy vyhralo a vyradilo z pohára i fortunaligové Michalovce. Mali sme za čo odplatiť - v jesennom zápase nás deklasovali výsledkom 5:0 a v posledných štyroch zápasoch proti košickým tímom sme získali len dva body a naše skóre ukazovalo bilanciu 0:7. Ale to že skóre, aktuálna forma a minulosť proti nám nič neznamenajú, sme dokázali naším ďalším víťazstvom! Ako videl náš ďalší cenný skalp Szilárd Németh?

Banská Bystrica-KFC: hodnotí tréner

BANSKÁ BYSTRICA-KFC: HODNOTÍ TRÉNER

V osemfinále Slovnaft Cupu nás čakala konfrontácia s tou Banskou Bystricou, ktorú sa nám doteraz nepodarilo poraziť. V jesennom ligovom zápase sme prehrali rozdielom triedy 5:1, teraz sme mali šancu ukázať, aký veľký pokrok sme spravili od jesenného zápasu. Takto posúdil náš výkon Szilárd Németh:

KFC-Šamorín: hodnotí tréner

KFC-ŠAMORÍN: HODNOTÍ TRÉNER

V 24. kola II. ligy sme hostili rivala zo Žitného ostrova, FC ŠTK 1914 Šamorín. Predošlé dva zápasy nám vyšli víťazne, ale náš súper prichádzal na zápas v lepšej forme. Videli sme dva odlišné polčasy, podľa počtu šancí by sa mala zrodiť spravodlivá remíza, avšak po (s veľkou pravdepodobnosťou neoprávnenej) penalte sa hostia mohli tešiť z víťazstva. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

KFC-Trebišov: hodnotí tréner

KFC-TREBIŠOV: HODNOTÍ TRÉNER

V 25. kole II. ligy sme stretli ďalšieho rivala zo spodnej časti tabuľky, tentoraz družstvo Slavoja Trebišov. Zemplínčania, ktorí sa najmä spoliehajú na výsledky domácich zápasov, nám dali riadne zabrať. V prvom polčase sme dvakrát trafili brvno, v druhom polčase z ničoho nič prekvapili vedúcim gólom. V pokračovaní sme zápas otočili po dvoch rohových kopoch: Filip Szetei vyrovnal po ukážkovom voleji spoza šestnástky a hlavičkou Gábora Tótha sme vsietili víťazný gól. V ďalšej časti hry obidva tímy trafili žrď, ale skóre sa už nemenilo, zrodil sa spravodlivý výsledok. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

Petržalka-KFC: hodnotí tréner

PETRŽALKA-KFC: HODNOTÍ TRÉNER

Jarná časť II. ligy nabehol do poslednej tretiny 26. kolom, náš tím zavítal do Petržalky, mančaftu aj s úväzkom farmy k Spartaku Trnava. Jeseň priniesol naše jednogólové víťazstvo v zápase s nízkou kvalitou, odveta ale bola o to napínavejšia, obe mužstvá hnala túžba zvíťaziť, no naša snaha bola silnejšia, naše protiútoky smrteľnejšie a naše strely presnejšie. O našom prvom jarnom víťazstve sme sa opýtali hlavného trénera, Szilárda Németha

KFC-Slovan B: hodnotí tréner

KFC-SLOVAN B: HODNOTÍ TRÉNER

V 27. kole II. ligy sme hostili do poslednej slamky sa chytajúce B-čko Slovana. Belasí s priemerným vekom dvadsiatich rokov boli tvrdým orieškom, v prvom polčase sa dostali do vedenia, čo sme do prestávky otočili po hlavičke a penalte Christiana Nguidjola. V druhom polčase hostia vyrovnali z penalty, vytvorili si niekoľko nebezpečných šancí, kým nám sa nepodarilo využiť tie naše, až kým neprišiel prvý gól Patrika Abraháma v drese KFC. V závere sme mohli spečatiť naše víťazstvo, ale nepremenili sme pokutový kop. Týmto výsledkom sme si definitívne vybojovali naše zotrvanie v II. lige, kým náš súper už určite končí v pásme zostupu. Ako videl stretnutie proti svojmu bývalému tímu náš hlavný tréner, Szilárd Németh?

Dubnica-KFC: hodnotí tréner

DUBNICA-KFC: HODNOTÍ TRÉNER

V 28. kole II. ligy sme nastúpili v Dubnici, ktorí bojujú o záchranu. V jesennom stretnutí sme utrpeli jednogólovú prehru, takže mali sme za čo odplatiť, ale priebeh zápasu vôbec nebol v našej réžii a narazili sme do trojgólovej prehry. O zápase sme sa pýtali hlavného trénera, Szilárda Németha:

KFC-Banská Bystrica: hodnotí tréner

KFC-BANSKÁ BYSTRICA: HODNOTÍ TRÉNER

V sobotu v predposlednom kole II. ligy sme sa zároveň pripravili aj na náš posledný zápas v domácom prostredí. Naším súperom bol na vzostup sa chystajúca Banská Bystrica, ktorá vedela udržať svoje postupové nádeje iba výhrou. V tejto sezóne sme sa stretli dvakrát, na jeseň nás zdevastovali výsledkom 5:1, potom sme im v pohári po bezgólovej remíze v riadnom hracom čase podľahli po pokutových kopoch. Po slabších výkonoch z posledných týždňov naše mužstvo ukázalo tvár masívneho a zanovitého tímu. „Vojakom“, ktorí už druhí rok snívajú o najvyššej lige, sme nič nedali zadarmo, výsledkom čoho bola spravodlivá remíza, čo znamenalo, že náš súper musí zabojovať o postup cez baráž. Takto hodnotil svojich zverencov hlavný tréner Szilárd Németh

Sumár jarnej časti sezóny 2020/2021

SUMÁR JARNEJ ČASTI SEZÓNY 2020/2021

Skončila sa sezóna 2020/2021 v II. lige. „Príznaky“ COVID-19 boli viditeľné aj na chode druhej ligy: obmedzené počty divákov boli nahradené prázdnymi tribúnami, zápasy sa odložili na niekoľko týždňov, vírus sa objavil aj v mužstvách (bohužiaľ neobišiel ani KFC), ale našťastie oproti minulému ročníku, kedy prerušený šampionát sa dohral len zápasmi prvých šiestich tímov, tento rok všetky kluby mohli dohrať svoje ligové súboje.

KFC chce patriť k tým lepším mužstvám

KFC CHCE PATRIŤ K TÝM LEPŠÍM MUŽSTVÁM

Fialovo-bieli sú pripravení na ostrý štart