123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Košice: hodnotí tréner

KFC-Košice: hodnotí tréner

V 22. kole II. ligy sme hostili FC Košice, ktoré svoje predošlé štyri zápasy vyhralo a vyradilo z pohára i fortunaligové Michalovce. Mali sme za čo odplatiť - v jesennom zápase nás deklasovali výsledkom 5:0 a v posledných štyroch zápasoch proti košickým tímom sme získali len dva body a naše skóre ukazovalo bilanciu 0:7. Ale to že skóre, aktuálna forma a minulosť proti nám nič neznamenajú, sme dokázali naším ďalším víťazstvom! Ako videl náš ďalší cenný skalp Szilárd Németh?

Na začiatku prvého polčasu sme mali viac šancí, ale do prestávky sa zdalo, že súper nás vtlačil pred naše pokutové územie. Čo mohlo byť za tým?
Možno by sa zápas vyvíjal inak, keby sme premenili naše šance. Ja som nevidel tak, že by súper vyvinul až taký nátlak, prekvapili nás so svojím rozostavením, trval nejaký čas, kým sme sa k tomu prispôsobili, ale ich prevaha bola len platonická.

Ani v druhom polčase sme nevideli viac vyložených šancí, ale herná prevaha hostí zmizla. Urobili sme nejaké zmeny v polčase?
Polčas je vždy o tom, aby sme prediskutovali tie veci, ktoré neboli tak, ako sme chceli. Museli sme reagovať, prejsť si, ako sa máme brániť, vymenili sme útočnú líniu a krídla, aby sme mali v poli čerstvých hráčov, druhý polčas bol o jedinej šanci.

Szetei predviedol veľmi zrelý herný výkon, od Šimka sme doteraz nevideli toľko technických ťahov, ako teraz, ale primát teraz patril žolíkovi Drugovi, ktorý v treťom zápase u dospelých strelil svoj prvý gól. Ako vidíte ich úlohy?
Vystihol by som celé mužstvo, zatiaľ sa nám nepodarilo absolvovať zápas bez inkasovaného gólu, obzvlášť ma potešila naša defenzívna práca. Šimko je veľmi dôležitý hráč, ide na 100% aj na tréningoch, je veľmi pracovitý, poznáme jeho schopnosti, vieme ich veľmi dobre zúročiť. Druga zaznamenal svoj prvý gól, veľmi som sa tešil, zagratuloval som mu, dúfam, že bude naďalej takto pokračovať.

Dlhý marec sa končil - Poprad, Liptovský Mikuláš, Podbrezová, Púchov, Žilina B, Šamorín, Košice - 11 bodov a postup v pohári. Ste spokojní s naším doterajším výkonom?
Samozrejme áno. Začali sme s tým, že nás delili 2 body od zostupového pásma, je veľké plus, že sa nám podarilo zdolať aj Podbrezovú, aj Košice, so silným Liptovským Mikulášom a Žilinou B sme remizovali. Doterajšie výsledky sú veľmi dobré, sme na začiatku cesty, stále je na čom sa zlepšiť.

Teraz budú na rade derby zápasy s tímami zo spodnej časti tabuľky – Bardejov, Šamorín, Trebišov, Petržalka, Slovan B a Dubnica, medzi nimi s ďalším pohárovým zápasom. Myslíte si, že tá ťažšia séria je už za nami, alebo ešte nás môžu čakať prekvapenia?
Samozrejme ešte nás môžu prekvapiť, každý zápas sa začína zo stavu 0-0. Dúfam, že moji hráči nebudú príliš sebaistí, budeme na tom pracovať, každý zápas závisí od nášho prístupu, budeme sa snažiť podať stopercentný výkon.