121 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Slovnaft Cup 4. kolo: hodnotí tréner

Po ligovej pauze náš harmonogram pokračoval Slovnaft Cupom. Krátka pauza možno prišla pre naše mužstvo vhod, po solídnom výkone sme vyradili družstvo Šamorína trojgólovým víťazstvom. V druhom polčase sme sa nezlomili ani po inkasovanom góle, práve naopak, zdalo sa, že sme pridali na obrátkach a nenechali sme žiadne pochyby o našom postupe. Náš výkon nás obzvlášť potešil po hlbokej rotácii základnej zostavy (vrátil sa Dávid Doktorík, v bráne opäť chytal Lukáš Leckéši a podržal nás mnohými dôležitými zákrokmi, Viktor Parma odohral svoj prvý zápas u dospelých, člen U19 Boris Druga vstúpil z lavičky, Špak po výsledkovo nevydarenom debute proti Púchovu sa mohol tešiť z víťazstva a mohol by sa tešiť ešte viac, keby jeho hlavičku smerujúcu do brány nevykopli z gólovej čiary). Takto vyhodnotil žitnoostrovské derby Szilárd Németh:

Prvý polčas bol nabitý akciami, náš súper možno chcel viac dominovať, ale tentokrát sme nemuseli čakať do druhého polčasu, aby sme sa dostali do tempa, naša hra vyzerala odvážne od samého začiatku. Bolo to súčasťou taktiky?
Na úvode boli trošku lepší, potom sa hra vyrovnala. Prvý krát sme hrali v takomto zložení, dostali šancu viacerí, aj to s tým súvisí. Naše kombinácie nevychádzali, nedá sa všetko dopredu nacvičiť, ale moji hráči vložili všetko, sme spokojní. Musíme sa pripraviť na všetko, nedá sa o každom zápase rozhodnúť už na úvode, nedá sa všetko zrealizovať, čo chceme, dnes rozhodla naša efektivita.

Po dlhom čase sa nám podarilo streliť gól z hry, a to hneď štyri krát. Viac ste trénovali útok z otvorenej hry v poslednej dobe?
Skôr sme sa sústredili na hru medzi šestnástkami, ako útočiť a prejsť do obrany. Niekedy sa dá všetko premeniť naslepo, inokedy zas nie, verím, že aj v budúcnosti premeníme naše šance.

Vítali sme viac navrátilcov a nováčikov v tíme. Ako ste videli ich výkon?
Potrebujeme každého, teraz prišiel ich čas, sme s nimi spokojní. U Viktora bolo vidieť, že vypadol na dlhšie obdobie, v Marcelovej nemohol zostať v tréningu, ešte nie je na úrovni 90 minút. Boris vstúpil do zápasu dobre, aj Luki ustál svoje miesto. Špakovi nevyšiel dobre zápas proti Púchovu, ale vtedy sa nedarilo celému mužstvu. Žiadny problém nevidíme.

Aké sú naše výhľady v pohári?
Naším cieľom je zotrvať sa v lige, čo je ešte stále pred nami. Pohár je náležitosť navyše, som rád, že sa nám podarilo postúpiť, z 1-2. ligy môžeme hrať len proti špičkovým klubom.