123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MŠK Žilina B-KFC: hodnotí tréner

MŠK Žilina B-KFC: hodnotí tréner

V stredu sme odcestovali do Žiliny na dohrávku zápasu zo 17. kola proti B-čku viacnásobného slovenského majstra. Domáci podľa očakávaní nás vítali viacerými posilami z A-čka, napriek tomu sme podali statočný výkon a zrodila sa spravodlivá deľba bodov. Takto hodnotil zápas Szilárd Németh:

Zdá sa, že v prvých polčasoch sa dostaneme do rytmu už tradične pomaly. Videli ste to rovnako?
Trošku sme zaspali na úvode, nepristúpili sme k súperovi, nedostali sme sa do súbojov, zmeškali sme fyzické strety, nevedeli sme dlhšie držať loptu na našich kopačkách, preto sa mohlo zdať, že Žilina hrá v prevahe, mali 2-3 šance.

V druhom polčase sme opäť podali lepší výkon. Čím to mohlo byť?
Padlo zopár tvrdších slov v šatni o tom, ako musíme pristúpiť k súperovi, aby sme nebehali naprázdno, potom sme vyhrali viac súbojov, vedeli sme ako podržať loptu, kvôli tomu sa hra vyrovnala, Filip (Szetei) trafil žrď a Laci (Szőcs) strelil gól.

Patrik Šurnovský a Kristóf Domonkos žiadali o striedanie. Aký je ich stav?
Trošku sa zranili, nevieme serióznosť ich stavu. Po zápase s Púchovom som dostal veľa otázok od fanúšikov, prečo sme mali toľko výmen v tíme. Musia pochopiť, že sme po COVIDe, je logické, že sú unavení, obidvaja odmakali štyri zápasy po sebe. Je lepšie mať čerstvých hráčov ako zraniť sa na dlhšie obdobie. Klobúk dolu pred nimi. Je to ešte čerstvá záležitosť, uvidíme, či nastúpia nejaké komplikácie, dúfam, že čoskoro sa vrátia. Paťa kopli pod koleno, Kristóf sa sťažoval na lýtko.

Proti Popradu sme dvakrát skórovali z priameho kopu, proti Liptovskému Mikulášu sme premenili penaltu, proti Podbrezovej sme boli opäť dvakrát úspešní z priameho kopu a dnes sme vsietili gól po rohovom kope. Zdá sa, že máme problémy sa presadiť z otvorenej hry. Znepokojuje to Vás?
Teraz to takto vyšlo, napriek tomu sme si vypracovali veľa šancí. Chcel by som sa opäť vrátiť ku COVIDu, keďže vtedy dva týždne pred začiatkom sme sa už začali sústreďovať na zakončovanie, ale som rád, že aspoň tieto šance sme vedeli premeniť.

Cez víkend máme pauzu, ale v stredu nás čaká pohárový zápas. Aké sú naše ambície?
Prišiel som s cieľom zachrániť mužstvo pred zostupom, preto našou prioritou zostáva ligová súťaž, aby sme mohli hrať čím kľudnejšie. Tešil by som sa z postupu, ale v tom zápase celkom určite dostanú slovo aj iní hráči.