120 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC-Púchov: hodnotí tréner

II. liga sa pokračovala zápasmi 20. kola. Po chorobách na COVID naše mužstvo odohralo za dva týždne štvrtý zápas, čo sa odzrkadlilo na zložení a hernom prejave tímu. Takto vyhodnotil našu domácu dvojgólovú prehru Szilárd Németh:

Ako by ste zhrnuli zápas?

Oproti prvým trom zápasom chýbali bojovnosť, odhodlanosť, zodpovednosť a dobrý pohyb. Získali sme sedem bodov proti silným družstvám, sebaistota našich hráčov trošku uletela, aj keď sme im opakovali, že každý zápas bude ťažký. Dostali sme facku, dúfam, že sa vrátime na zem a začneme opäť tvrdo pracovať. Vedeli sme, že prídu s defenzívnou stratégiou, prvých 5-8 minút vyzeralo presne podľa tohto scenára, ale potom sme ich našou nezodpovednou hrou postavili na nohy.

Prečo sa došlo k toľkým zmenám v základnej zostave (Saláta, Matić, Nguidjol, Szetei) - bolo to taktické rozhodnutie?

Po zápase majú všetci svoj názor, je ľahké byť múdrejším. Prekonali sme COVID, nebolo to jednoduché, vynechali sme dva týždne tréningu. Hrali sme proti veľkým súperom, Filip (Szetei) a Chris (Nguidjol) boli v 75. minúte stredajšieho zápasu vyčerpaní a žiadali striedanie, Gabi (Tóth) sa vykartičkoval, pre Gorana (Matića) mohli byť pre jeho vek tri zápasy priveľa, preto sme chceli oživiť mužstvo. Joci (Pastorek) a Kubo (Krela) hrali proti Popradu dobre, ale bohužiaľ teraz nie.

Ovplyvnili zápas aj poveternostné podmienky?
Áno, ale problém bol skôr v tom, že sme nepodržali loptu, nehrali sme dopredu, ale dozadu, vrátili sme hru až na brankára, po čom musel Milo (Bréda) vykopávať loptu dopredu oproti vetru.

V posledných troch zápasoch vyšli naši hrotoví útočníci naprázdno. V čom vidíte príčinu?

Nepodarilo sa streliť gól, nemali sme dosť striel na bránu, naše priame kopy sme premárnili, nepremenili sme 2-3 šance.

Patrik Abrahám sa vrátil po predĺženej chorobe. Akú rolu bude mať v budúcnosti?

Koronavírus sa dostal na Paťove pľúca, budeme s ním pracovať opatrne. Dnes sa cítil na 15-20 minút, potrebuje čas, aby sa dostal do formy.