123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC - Podbrezová: hodnotí tréner

KFC - Podbrezová: hodnotí tréner

Náš program sme pokračovali dohrávkou zápasu zo 16. kola, pôvodne odloženého kvôli koronavírusu. Favoritom zápasu bola Podbrezová, keďže „železiari“ v roku 2021 zatiaľ vyhrali všetky ligové zápasy, napriek tomu my sme boli tí, ktorí mali nervy zo železa viac. Náš triumf hodnotil Szilárd Németh:

Na tento zápas ste postavili tú istú jedenástku ako proti Liptovskému Mikulášu. Môžeme očakávať túto základnú zostavu aj v budúcnosti?

Nie, určite sa to bude meniť, viacerí hráči čakajú na svoju príležitosť, môžu vylúčenia alebo zranenia. Vedeli sme, že Podbrezová hrá jednoduchý, rýchly futbal s dlhými prihrávkami na krajoch, preto sme nastúpili s rovnakou taktikou ako proti Liptovskému Mikulášu, teda aby sme neotvorili priestory za krajnými obrancami. V prvom polčasu sa hralo medzi šestnástkami, možno by sme mohli aj lepšie využiť naše snubné štandardky. V druhom polčase sme hrali lepšie, v držaní lopty sa nám darilo lepšie, získali sme vedenie, po čom sme mali ďalšie tri šance v priebehu piatich minút zásluhou Kristófa (Domonkosa) a Chrisa (Nguidjola), ktoré ma potešili, aj keď neskončili gólmi.

Tak ako proti Liptovskému Mikulášu, aj teraz sme hrali lepšie v druhom polčase.

Iba sme si vyjasnili, ako by sme sa mohli zlepšiť v držaní lopty, akým smerom by sme mali otvárať hru, čo si myslím že sa aj vydarilo, kombinovali sme lepšie. Hrali sme proti dobrému súperovi, ktorý bol fyzicky dobre vybavený, vytváranie šancí nebolo jednoduché.

Obidva naše góly sa zrodili zo štandardných situácií a zahrali sme veľa priamych kopov. Bolo to súčasťou našej hernej predstavy?

Nie, bola to len náhoda, ale je možné, že v budúcnosti budeme klásť väčší dôraz na to😊

Kornél Saláta zaznamenal svoj prvý gól za KFC. Ako vidíte jeho rolu v tíme?

Všetci vedia, že bol reprezentantom, hral v zahraničí, má veľa skúsensotí, je pre nás dôležitý aj v kabíne aj na ihrisku, ale je dôležitejšie, aby sme hrali ako tím.

Aká je situácia s Patrikom Abrahámom?

Vrátil sa v pondelok, po problémoch sa cíti dobre, už trénuje s mužstvom.