123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Liptovský Mikuláš - KFC: hodnotí tréner

Liptovský Mikuláš - KFC: hodnotí tréner

Naše pôsobenie v II. lige sme pokračovali proti Liptovskému Mikulášu. Druhé mužstvo tabuľky uchmatol všetky tri body v našom letnom stretnutí, mali sme teda za čo odplatiť. Na úvode sme mali asi priveľký rešpekt a pred súperom a do 20. minúty si Liptáci vytvorili niekoľko šancí a ujali sa vedenia. Možno sme potrebovali taký úder na to, aby sme sa zobudili, lebo od tohto momentu sme postupne prevzali iniciatívu, čo sa vyústilo do vyrovnacieho gólu. Pred zápasom by sme určite viacerí podpísali remízu, ale podľa obrazu hry aj naši fanúšikovia mohli cítiť nedostatok z výsledku. Takto hodnotil zápas Szilárd Németh:

Ako sme sa pripravovali na zápas, aký bol žiadaný herný štýl? Oproti zápasu s Popradom sa v obrane ocitol Szőcs, Šimko nahradil Krelu a miesto Pastoreka prevzal Nguidjol.

Trošku sme zmenili zostavu, Šimko prišiel do pozície 6-ky na posilnenie obrany, lebo Tatran vie dobre kombinovať. Keďže vzadu väčšinou hrajú so šiestimi hráčmi, začali sme s dvomi útočníkmi (Tóth, Matić) a s tromi stredopoliarmi (Nguidjol, Domonkos a Szetei), aby sme aktívnou obranou ich narušili v budovaní hry. Potrebujeme každého hráča, niekto hrá viac, niekto menej, závisí od herného štýlu súpera - niektorí útočia, niektorí sa bránia, na ihrisko vždy pošlem najlepšiu jedenástku. Sidibe sa zranil na tréningu, v piatok už trénoval ale ešte nebol stopercentný, dúfam, že Abrahám sa už budúci týždeň vráti.

Ako ste videli prvý polčas? Domáci začali očividne agresívne.

Na začiatku sme trošku zaspali, domáci začali aktívne, ich hlavička končila na brvne, potom sa dostali do vedenia, v úvodných 25. minútach hrali lepšie. Časom sme sa dostali do šancí, Gabi (Tóth) trafil žrď, potom sme ich napadávali a nepremenili tutovku, ale možno aj toto nám pomohlo, aby sa hra zmenila, toto sme potrebovali, aby sme začali si veriť, podľa mňa sa Liptovský Mikuláš trošku zľakol.

Zmenili ste niečo po inkasovanom góle?

Nie, na úvode sme rešpektovali súpera, v našej taktike sme pokračovali aj za nepriaznivého stavu. Po 30. minúte sa zápas vyrovnal, postupne sme prevzali riadene a v druhom polčase sme mali boli odvážnejší.

Zmenili ste niečo v polčase?

Nastúpili sme aktívnejšie, Liptovský Mikuláš vystúpil len zriedkavo. Dostali sme oprávnenú jedenástku, potom Kristóf (Domonkos) trafil žrď, Šimko mal príležitosť po rohu, Krela mal až dve obrovské šance.

Ste spokojný s výsledkom, alebo podľa priebehu zápasu sme mali aj na viac bodov?

Podľa počtu šancí sme si zaslúžili viac.