120 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC - Poprad: hodnotí tréner

Posledný februárový víkend nám priniesol prvý oficiálny zápas v 2021. Proti Popradu sme sa vrátili do druholigového kolotoču presvedčivým víťazstvom. Takto hodnotil zápas hlavný tréner Szilárd Németh:

Ako sme sa pripravovali na zápas, aký bol plánovaný herný štýl?
Mali sme päť dní na prípravu po nákazách COVID-om. Prvý zápas prišiel po mesačnej pauze, sám som bol zvedavý, či sa hráči vedia vrátiť na ich predchádzajúcu úroveň. Výsledok hodnotím za dobrú, dali sme 4 góly, dvakrát sme trafili brvno mali sme a 2-3 ďalšie šance, sme spokojní, páčil sa mi postoj mojich hráčov. Chceli sme čím skôr rozhodnúť osud zápasu, čo sa nám aj podarilo. Samozrejme boli veci, ktoré proti defenzívnemu mužstvu sa mi nepáčili, mali by sme kombinovať lepšie, držať loptu, rýchlo prejsť do obrany a späť.

V prvom polčase sme mali kopu príležitostí, okrem gólov sme dvakrát zazvonila konštrukcia. Mali ste obavy kvôli nezužitkovaným šanciam?
Nie, z postoja chalanov som videl, že nebudeme mať problémy. Súpera sme nepodcenili, aj keď druhý polčas nebol taký aktívny z našej strany. Kvôli COVIDu sme vynechali veľa zápasov, zaujímala ma skôr kondícia, ale našu hru dopredu brzdil aj silný protivietor.

Urobili ste taktické zmeny pred druhým polčasom?
Vyjasnili sme si pár drobných vecí, upozornil som hráčov, aby držali loptu, aby sme neodovzdali po 2-3 prihrávkach, aby sme nemuseli prejsť do obrany. Na úvode druhého polčasu nám pomohol rýchly gól, po stave 3:0 sme sa ukľudnili.

V druhom polčase sme zaznamenali 3. gól, po ktorom sa zdalo že sme dali viac priestoru súperovi. Čím to mohlo byť?
Chceli sme kontrolovať výsledok, vystriedal som štyroch hráčov, aby dostali možnosť aj iní hráči. Popradčania hrali uvoľnenejšie, podľa mňa už sa nestarali o zápas, hra sa vyrovnala. V II. lige nie sú až také veľké rozdiely medzi klubmi, všetci vedia hrať, mladí Popradčania sú rýchli a vedia držať loptu.

V druhom polčase ste stiahli viac stredopoliarov (Krela, Szetei), striedali ich ofenzívni hráči (Tóth, Nguidjol). Prečo?
Nevedeli sme držať tempo v obrane, nevedeli sme sa vrátiť na naše územie. Kristófa (Domonkosa) sme stiahli späť, jeho miesto obsadil Goran (Matić), nastupujúci Gabi (Tóth) vedel atakovať obrancov.

Ako ste videli zápas celkovo?
Mal som obavy z toho, aké "náznaky" COVIDu vyprodukujeme, keďže tréning sa nedá porovnať so zápasom. Absolvovali sme prvý zápas po mesiaci, tímy vtedy zvyknú skúšať svoje schopnosti, ale moji hráči sa dobre postavili k tomuto zápasu, snažili sa pokračovať tam, kde sa zastavili.