123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Vyhodnotenie 2020

Vyhodnotenie 2020

2020 bol 120. rok komárňanského futbalu. Na naše veľké sklamanie sme sa nemohli tešiť z nášho výročia ako sme chceli: kvôli svetovej pandémii sme pol roka nemohli hrať žiadny zápas, naši fanúšikovia sa mohli vrátiť na hľadiská iba na zopár zápasov. Bohužiaľ ani naše výkony im nedali veľa dôvodov na radosť: zrušený ročník 2019/2020 sme uzavreli na zostupovom mieste, v aktuálnej sezóne prezimuje na 12. priečke, rovnako ako pred rokom. Naša sezóna doteraz mala veľa výkyvov, víťazstvá nasledovali prehry, prvú remízu sme dosiahli v poslednom jesennom kole a momentále ťaháme päťzápasovú sériu bez výhry. Našu sezónu ako na hojdačke asi najlepšie vystihuje štatistika, ktorá ukazuje, že zápasy, kde sme otvorili skóre, sme nielenže vyhrali, ale neinkasovali sme ani jeden gól, ale keď náš súper sa ujal vedenia, iba v Poprade sa nám podarilo otočiť zápas a v prehraných zápasoch sme zaznamenali iba dva góly a dvakrát sme utrpeli debakel. Dvadsať inkasovaných gólov je piata, desať strelených gólov je druhá najhoršia štatistika v lige. V jari musíme urobiť veľa, aby sme naše ukazovatele napravili - o tom sme sa opýtali nášho skúseného obrancu, lídra v strede poľa a ofenzívneho odchovanca klubu.


Kornél Saláta:
Tento rok sa nám nepodaril ako sme naplánovali, cieľom bolo dosiahnuť prvá šestku alebo stred tabuľky, ale klúčové zápasy sme nezvládli. Ani šťastie nebolo na našej strane, náš súper bol často úspešný z jedinej strely na bránu. Strelili sme málo gólov, mali sme dostatok šancí ale nepremenili sme ich tak ako naši súperi, my sme potrebovali veľa príležitostí na skórovanie. V zime sa musíme sústrediť na útočnú taktiku a čo najlepšie upevniť zadné rady. Nového hlavného trénera Szilárda Németha poznám zo Slovana, keď som hral tam on už trénoval dorastenecké tímy, veľa sme sa stretávali, rozprávali.

Kristóf Domonkos:
Tento rok sa nikomu nevydaril. Mali by sme zostať v hre, aby sme naše účinkovanie naplnilo očakávania. Na jeseň sme boli dostatočne pripravení, ale darmo sme chceli hrať pekne, ak úspešnosť nás obchádzala, bohužiaľ góly nás obišli. Neboli sme dostatočne nebezpeční na súperovu bránu, keby náš útok bol efektívnejší, naša situácia by bola lepšia. Podľa východiskových schopností by sme mali prezimovať na popredných miestach, mali by sme byť v silnom strede ak nie v prvej päťke ligy a nie na nižších miestach. Po reštarte sme mali málo času na prípravu, nie je nič horšie od prerušení a neistoty. Na jar sa musíme schopiť, musíme obetovať krásny za úspešný futbal, musíme vyhrať naše zápasy, ak len na 1:0, tak nech to bude tak. Musíme makať spoločne ako jeden tím.

Dávid Doktorík:
Letnú prípravu sme začali s novým tímom, prišlo veľa nových hráčov vrátane mňa alebo boli istý čas mimo kvôli vírusu. Napriek tomu sme na prvých zápasoch predviedli dobrý výkon a pripísali sme si dôležité body. Bohužiaľ nevedeli sme na to nadviazať v pokračovaní, stratili sme dôležité zápasy, počas sezóny sme sa rozlúčili s viacerými hráčmi a klub dával priestor hráčom z dorasteneckých tímov, ktorí podľa mňa podali dobré výkony. Myslím, že tím sa pomaly zjednotí a v budúcnosti predvedieme oveľa lepšie výkony.