123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Szilárd Németh je našim novým hlavným trénerom

Szilárd Németh je našim novým hlavným trénerom

Naše mužstvo povedie ďalej Szilárd Németh, jeden z najznámejších postáv komárňanského futbalu!

Azda najvýznamnejší domáci hráč milénia je štvornásobným slovenským a jedennásobným českým majstrom, bol dvakrát najlepším strelcom prvej ligy a raz najlepším hráčom roka, s anglickým prvoligovým tímom Middlesbrough získal v 2004 aj Ligový pohár. "Szili" bol členom slovenskej U21, ktorá na Majstrovstvách Európy v 2000 obsadila 4. miesto a vybojovala si účasť na olympijských hrách toho roku. V reprezentačnom "A"-čku nastrielal 22 gólov, čím bol až do roku 2010 slovenským rekordérom. Po zavesení svojich kopačiek sa stal skautom Manchesteru United, jeho prvou trénerskou zastávkou boli mládežnícke tímy Slovanu, pred jeho vymenovaním bol asistentom a trénerom Slovanu B.

Náš nový hlavný tréner takto odpovedal na otázky k vymenovaniu:

Do akej miery sa poznáte s hráčmi?
Väčšinu základnej zostavy poznám, najviac Kornéla Salátu a z juniorských tímov aj Kristófa Domonkosa a Romana Zemka, ostatných hráčov som spozoroval keď som pracoval pri Slovane B a hrali sme proti Komárnu.

Aké pocity máte z trénovania Komárna?
Viackrát mi prešla hlavou myšlienka raz pomôcť Komárnu, keďže tu sa začala moja kariéra. Chcel by som opäť prežiť také úspechy, ktoré ma odprevadili počas mojej mládeže. Som rád, že teraz nastal ten čas.

S akými cieľmi ste prišli do klubu?
Kvôli koronakríze prežívame ťazkú sezónu, súťaž bola prerušená, tímy boli rozdielne pripravené. Tabuľka nám síce ukazuje zlú situáciu, ale podľa zápasov ktoré som videl je v mužstve oveľa viac.

Kedy začnete pracovať s tímom?

Prípravu začíname 4. januára, dúfame, že aj COVID nám to dovolí a II. liga môže pokračovať. Zoznam našich prípravných zápasov ešte nie je finálny.