123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Ako zhodnotil letnú prípravu Miroslav Karhan?

Ako zhodnotil letnú prípravu Miroslav Karhan?

Článok zverejňujeme z časopisu Naše novosti, číslo 30, autor: Roman Guliš

Už túto sobotu sa otvoria brány našich druholigových štadiónov. Príprava na nový súťažný ročník 2020/2021 finišuje aj u jediného zástupcu nášho regiónu v tejto súťaži. Futbalisti komárňanského KFC odohrali v sobotu na svojom štadióne posledný prípravný zápas pred novou druholigovou sezónou, v ktorom zdolali účastníka našej najvyššej súťaže ŠKF Sereď 3:2. Kormidelník fialovo-bielych Miroslav Karhan neskrýval v pozápasovom rozhovore svoju spokojnosť s týmto zápasom ako aj s celou prípravou svojho celku na novú sezónu.

Ako by ste zhodnotili dnešný váš posledný prípravný zápas pred sobotňajším ostrým štartom?
Zápas by som rozdelil do dvoch polčasov. V tom prvom to bolo z našej strany smerom dozadu celkom slušné. Súper si veľa príležitostí nevytvoril, hoci mal viac z hry. Dostali sme gól, žiaľ pre nás v poslednom období typický, ktorým sme posadili súpera na koňa. Naopak dopredu sme boli do prestávky bezzubí. Myslím, že sme mali iba jedinú strelu na bránu. Chýbal nám väčší dôraz, ale hlavne lepší výber miesta. Ponuková činnosť našich ofenzívnych hráčov bola slabá.V druhom polčase sme sa v útočnej činnosti zlepšili a takými nábehmi za súperovu obranu sme ho donútili k chybám. Dali sme tri góly, čo je pozitívne, ale na druhej strane sme inkasovali po katastrofálnej chybe, podobných sa musíme vyvarovať.
 
Ako ste spokojný s prípravou, ktorá sa chýliku koncu?
V podstate som s ňou spokojný. Absolvovali sme ju tak, ako sme sito naplánovali. Trocha ma mrzí, že sme prípravné zápasy odohrali najmä s treťoligistami, v prípade Hurbanova dokonca so štvrtoligovým mužstvom. Prvá liga sa však ešte hrala a tak sa chcem poďakovať Seredi, že prišla na tento zápas. Mali sme naplánované stretnutia s maďarskými mužstvami, ktoré nám ich odriekli kvôli COVIDU 19. Chýbali mi teda zápasy proti mužstvám z vyšších líg, ktoré by prospeli hráčom ako aj celkovo.
 
Spomínaliste štvrtoligové Hurbanovo, našli ste tam strelca v osobe Gábora Tótha?
Javí sa celkom slušne. Ja som sa ho v podstate len spýtal, či by sito nechcel vyskúšať vo vyššej súťaži a on súhlasil. Samozrejme, že útočník je hodnotený očami fanúšikov najmä z hľadiska toho, či dáva góly. Ja som ho sem zobral nie len preto, vidím to trocha aj z iného pohľadu. U mňa útočník dokáže byť užitočný pre mužstvo aj vtedy, keď ten gól nedá a to je presne aj Gabov prípad. Keď však aj skóruje, je to samozrejme pre neho bónus navyše.

Do sezóny nastupujete s veľmi mladým mužstvom. Kto by mal patriť okrem Kornela Salátu ešte medzi tie skúsenejšie opory?
Miki Popovič ak bude mať natrénované spolu s Lacim Szöcsom by mali byť ďalšími piliermi našej obrany. Kristóf Domonokos, hoci je mladý hráč, disponuje už skúsenosťami. Toto by mala byť taká kostra týmu.

Z hľadiska herného prejavu, aký by mal byť mančaft podľa vašich predstáv?
Toto je veľmiťažké, netrúfol by som sito špecifikovať. Samozrejme musíme byť istý na lopte. Predpokladám, že viacerí súperi sa u nás nebudú prezentovať otvorenou hrou,  takže musíme byť silný na lopte a často zakončovať, čo nám ešte ako aj dnešný zápas ukázal, chýba.

V prvom kole vás čaká vonku Podbrezová. Ako sa na ňu pripravujete? 
Priznám sa, že som Podbrezovú párkrát videl hrať v dohrávanej časti II. ligy. Príchodom Grendela, ktorý má skúsenosti z prvej ligy a je to šikovný futbalista, sa tam veľa vecí zmenilo. Myslím si však, že naši hráči majú do statočnú kvalitu na to, aby sme ten zápas zvládli a boli v ňom úspešní.