123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Neostáva nič iné, ako ísť ďalej

Neostáva nič iné, ako ísť ďalej

Sezóna pre nás skončila. Naši fanúšikovia sa nemohli tešiť na domáce zápasy KFC od novembra, úvodný hvizd v Mestskom štadióne môže odznieť najskôr v júli alebo v auguste. Rozhodnutie o ukončení sezóny vyvolalo z našich hráčov zmiešané pocity.

Kristóf Domonkos: Je mi veľmi ľúto, že sezóna bola zrušená, zimná príprava vyšla ako zbytočná aj keď sme celý čas pripravili na zmeranie našich síl. Toto obdobie nikomu nie je ľahké, ale snažíme sa to nejako prežiť. Teraz máme dlhšiu vynútenú pauzu, verím, že všetko sa vracia do starých koľají.

Ladislav Szöcs: Veľmi som veril nášmu mužstvu, myslím si, že náš cieľ by sme dosiahli keby sme odohrali všetky zvyšné zápasy. Chceli by sme hrať a ukázať naše kvality, ale musíme prijať toto rozhodnutie. Nič iné nám nezostane ako čo najlepšie sa pripraviť na ďalšiu sezónu!

Patrik Pinte: SFZ prijalo také rozhodnutie, nič iné nevieme robiť. Chcel by som dohrať ligu, ale možno je lepšie takto a v auguste môžeme opäť súťažiť.

Marek Pittner: Pre mňa osobne je to celkom dobre lebo idem na artroskopiu menisku. Ale celkovo neviem keď sa to furt mení, najprv že nikto nebude hrať potom zrazu hrá len šesť tímov, to sa nerobí takto, je to úplný amaterizmus. Nebudem mať vážnu operáciu, je to najrýchlejší spôsob liečby, takže do novej sezóny by som mal byť na 100% pripravený.

Oliver Janso: My sme sa všetci tešili že sa bude hrať, takže nás to mrzí, a hlavne to čo vymysleli. Myslím že nie som sám čo tomu nerozumie, najskôr zrušia ligu a potom vymyslia toto nezmyselné dohrávanie, keď začala prvá liga, mala aj druhá. Ale teraz s tým nič nespravíme a musíme sa dobre pripraviť na ďalšiu sezónu, nezostáva nám nič iné ako to rešpektovať.

Roman Maximilián Kollár: Neteším sa veľmi z tohto rozhodnutia lebo som veril, že konečne môžeme hrať, ale bohužiaľ nie. Na druhej strane sa nám táto pauza zíde, ale chýbajú mi tréningy, zápasy a rutina ako pred tým.

Goran Matić: Škoda toho koronavírusu, ale myslím si že po mesiaci a pol alebo dva čo sme nehrali je lepšie že súťaž bola ukončená, bolo by ťažké pre hráčov stále cestovať, hrať zápasy keď sa netrénovalo poriadne, určite by bolo veľmi únavné a bolo by veľa zranení. Aj z pohľadu budúcej sezóny je lepšie, že sezóna skončila, teraz môžeme odrobiť normálnu prípravu a nový ročník môžeme začať približne ako každý rok.


Náš hlavný tréner Miroslav Karhan, ktorý povedie naše mužstvo aj v ďalšom ročníku, sa vyjadril k uplynulému obdobiu, o ukončení sezóny a o príprave do toho ďalšieho:

Čomu ste sa venovali počas dlhej pauzy?
V podstate som sa venoval iným športovým činnostiam, hrával som tenis a chodil som bicyklovať.

Ako vnímate rozhodnutie SFZ, čo pre nás znamenalo predčasné ukončenie sezóny?
Chcel som aby sme dohrávali II. ligu, ale bohužiaľ kompetentní sa rozhodli inak a neostáva nič iné len akceptovať to.

Stále nepoznáme začiatočný dátum novej sezóny, aké máte predstavy a plány, ako by prebehla príprava do ďalšej sezóny?
Plány máme, čo a aké to bude ešte uvidíme, či príde ešte nejaké rozhodnutie od vlády alebo niečo čo sa bude musieť dodržiavať, ale dúfam že už budeme môcť normálne trénovať.

Aké máte ciele do ďalšej sezóny?
Základným cieľom je vyhnúť sa boju o záchranu. V poslednom zápase v Púchove sme padli do tej zóny a nie je to nič príjemné.

Máte nejaké predstavy o možných posilách?
Káder viac-menej zostane, budú nejaké zmeny ale do toho by som ešte nešiel. Uvidíme v akom stave budeme mať hráčov na prvom tréningu a podľa toho sa ešte zariadime, ja si myslím že stále bude dostatok času, ale nejaké veľké zmeny určite neplánujeme.

Máte už dohodnuté nejaké prípravné zápasy?
Všetko uvidíme podľa toho kedy začneme prípravu. Ja som oslovil aj prvoligové mužstvá, mám kamarátov aj medzi trénermi, ale všetko závisí od toho, kedy ukončia sezónu a v podstate kedy začnú prípravu na novú sezóny, potom sa zápasy dohodnú podľa plánu príprav.