123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Život bez futbalu

Život bez futbalu

Hráči nášho A-čka sa do konca marca pripravujú podľa individuálneho tréningového programu. Domáci hráči a Zoltán Varjas sa nachádzajú vo svojich domovoch, ale ostatní naši legionári sa nemohli vrátiť domov a prežívajú súčasnú situáciu v Komárne. Ako vyzerá život futbalistu, keď je nútený zostať mimo futbalových trávnikov?

Kornél Saláta: "Trénujeme podľa individuálneho plánu, ale bez lopty to dlho nevydržím. Nie je ľahké to prežiť ako futbalista, akurát sa začala sezóna a opäť sme na prestávke, ale aspoň mám viac času pre rodinu."


Ladislav Szöcs: "Už som čakal na začiatok súťaže a teraz sme na nútnej prestávke... Nie je to najlepšie trénovať každý deň sám, futbal je kolektívny šport... Chýbajú mi tréningy, ale musíme to nejako vydržať. Okrem individuálnych tréningov mám teraz čas pomáhať aj okolo domu. Malujeme izby, aj trávu som pokosil, chodím orať záhradu ako riadny chlap z dediny :)"

Zoltán Varjas: "Zdržiavam sa hlavne doma podľa odporúčení vlády a v záujme prevencie pred vírusom. Dni strávim s rodinou a priateľkou, varíme, hráme spoločenské hry atď. Samozrejme si nájdme čas aj pre denný tréning. Zrejme udalosť ako vírus nikdy nepríde vhod, ale napriek okolnostiam to znášam dobre, snažím sa vnímať veci pozitívne aj v takomto čase."

Kristóf Domonkos: "Väčšinu dňa strávim vo vnútri, pozerám filmy, pripravujem jedlo, posilňujem atď."

Roman Maximilián Kollár: "Veľa čítam (hlavne anglické knihy, moja obľúbená je Moby Dick, ale práve som dokončil dielo s názvom Passage to India), som na PS či mobile, učím sa variť a veľa spím :) Ale samozrejme aj trénujem."

Marek Pittner: "Keďže bývam na dedine a začína jar tak okolo domu je veľa roboty a akurát sme dokončili altánok, tak ho bolo treba celý namaľovať. Mame psíka a doma nie som často cez sezónu, tak mu venujem veľa času a chodím s ním na prechádzky do prírody. V Komárne sa rozpráva aj po maďarsky tak sa učím aj maďarský jazyk niekedy."

Goran Matić: "Som v Komárne, hranice sú zavreté a nemôžem ísť domov. Je to monotónne a nudné, kazdý deň je rovnaký... zobudím sa, raňajky, káva, pôjdem na štadión kam chodia na individuálne tréningy tí, ktorí bývajú v Komárne a nemôžu ísť domov. Potom doma obed, oddych, filmy, seriály a volám domov s rodinou a kamarátmi. Veľa sa toho neda robiť teraz."

Kristijan Šipek: "Som v Komárne, čítam knihu "You Are the Placebo", hrám videohry, online sa učím hrať šach - môj rating zatiaľ nie je obdivuhodný :)"

Athanasios Fokaidis: "Každý deň idem na štadión vykonať môj osobný tréningový program. Keď sa vrátim domov, kuchárčim, počúvam hudbu, čítam a pozerám dokumentárne filmy."