123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Honvéd obhájil titul na MOL Summer Cup 2019 U13

Honvéd obhájil titul na MOL Summer Cup 2019 U13

27. júla 2019 prišiel rad na druhú edíciu MOL Summer Cup, tento rok v spoločnosti desiatich družstiev zo štyroch krajín. Tí, ktorých premenlivé počasie neodradilo, mohli vidieť 29 zápasov a 82 gólov.

Napínavé súboje sa odohrávali vo dvoch skupinách po 5 družstiev. O 9. a 10. miesto sa rozhodovalo jediným zápasom. Deviate miesto získalo domáce družstvo KFC po vypätom zápase proti DAC. Družstvá umiestnené na 3. a 4. mieste z oboch skupín bojovali o celkové 5. miesto. Napriek tomu, že každý tím nastupoval na zápas s vedomím, že na celkové víťazstvo už nemali šancu, boli sme svedkami veľmi vyrovnaných a takticky zvládnutých zápasov.
Na piatom mieste sa umiestnilo družstvo z Győru, po ňom nasledovali družstvá Baníku Ostrava, Ferencváros a Slovanu Bratislava.

Z dvoch základných skupín sa do semifinále prebojovali družstvá, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste vo svojej skupine. Zaujímavosťou bolo, že o pohár nakoniec bojovali mužstvá (MOL Fehérvár a Budapest Honvéd) ktoré sa vo svojich skupinách umiestnili na druhom mieste. Bronzu sa mohli tešiť talenti z Puskás Akadémia; napriek 100%-mu výkonu a 1. miestu vo svojej skupine sa Admira nakoniec musela uspokojiť štvrtým miestom. Minulý rok si družstvo Honvédu odnieslo trofej pre víťazov v pokutovom rozstrele, tento rok však nechceli nechať nič na náhodu a svoj titul obhájili jednostranným štvorgólovým víťazstvom vo finále.

Ďakujeme veľmi pekne zúčastneným družstvám a fanúšikom futbalu, ktorí si nenechali ujsť toto výnimočné stretnutie. Veríme, že účasť na MOL Summer Cup bude v budúcich rokoch len narastať.