Cieľom je skončiť v prvej päťke

20. júla odštartujeme naše rekordné tretie účinkovanie v druhej najvyššej celoštátnej ligovej súťaži v rade. Pred úvodným zápasom proti Šamorínu sme sa opýtali nášho hlavného trénera, Jozefa Olejníka o prípravných zápasoch, o hráčskych zmenách a o vytýčených cieľoch.
Ako by ste vyhodnotili letnú prípravu, hlavne možnosť, že sme hrali aj proti klubom Fortuna ligy, ktoré v nás našli vhodných partnerov pre prípravu na európske pohárové zápasy?
Letné pripravné obdobie trvalo päť týždňov. Keďže družstvo v prestupovom obdobi opustilo osem hráčov, prioritou bolo doplniť hráčsky káder. Slovan (uradujúci majster Fortuna ligy) a Spartak (víťaz Slovenského pohára - Slovnaft Cupu) sú dva najslávnejšie kluby na Slovensku a sme veľmi radi, že sme sa mohli s týmito družstvami kontfrontovať. Skúsenosti, ktoré získali hráči na ihrisku a funkcionári klubu na neformálnych stretnutiach s čelnými predstaviteľmi týchto klubov sú na nezaplatenie.
Na čo sme sa zamerali na prípravnom kempe v Maďarsku?
Tento kemp sa konal v maďarskom Lipóte. Bol vhodným prostriedkom na vytvorenie kohézie v družstve. Treba si uvedomiť, že do súťaže vstupujeme prakticky s novým tímom. Takže začíname variť novú polievku. Voda v hrnci zovrela a postupne pridávame ingrediencie.
Aké tabuľkové postavenie máme namierené?
Náš cieľ je umiestniť sa do 5. miesta. Ja budem viesť družstvo k tomu aby bolo úspešné v každom zápase.
Výsledky prípravných zápasov:
KFC – Slovan Bratislava 0:3
Spartak Trnava – KFC 2:0
FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble – KFC 3:2
KFC - Aquital FC Csákvár 1:2
Vasas FC – KFC 0:2
KFC – Ménfőcsanak ESK 2:1
Letné domáce ligové oponenty:
- Šamorín, 20. júla, 17:30
- Púchov, 3. augusta, 17:00
- Podbrezová. 17. augusta, 17:00
- Skalica, 31. augusta, 16:30