123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 – PRÍPRAVKY

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 – PRÍPRAVKY

U11

U11 KFC skončila v skupine „A“ II. ligy ZsFZ na treťom mieste. Na dvadsiatich zápasoch sme zaznamenali 14 výhier, 2 remízy, 4 prehry, 48 bodov a skóre 102:18. Tento výsledok môžeme považovať za dobrý, nakoľko náš najlepší strelec, Szokol Barnabás, opustil náš klub na začiatku jarnej časti súťaže. Mali sme aj zopár vážnych zranení – Kučera Adam utrpel zlomeniny lakťa a Vanya András natrhnutie svalu. Každý zápas sme odohrali s útočným nasadením a náš skvelý tímový duch vystihuhe, že na gólové listiny sa zapísali až osemnásti hráči.

U11 sa zúčastnila medzinárodných turnajov aj v priebehu sezóny, kde sme dosiahli dobré výsledky, ale na medzinárodné merania síl sme mali možnosti aj pri samotnom závere ročníka – 21. júna sme reprezentovali náš klub na trojdňovom turnaji v Salzburgu a 29. júna sme nastúpili na turnaji Memorial Cup Kolomana Gőgha v Kolárove, kde sme získali trofej pre víťaza.

U10

U10 KFC skončila v skupine „A“ II. ligy ZsFZ na prvom mieste, čo vlastne znamenalo úspešnú obhajobu titulu 2017/18 získanú v kategórii U9. Na desiatich zápasoch sme zaznamenali deväť výhier, jednu prehru, 27 bodov a skóre 58:7. Celkovo sme mali 13 gólových

strelcov, najúspešnejším sa stal Szabó Damián. V celej sezóne sme vytvorili dojem stabilného celku, s veľmi dobrou útočnou a ešte lepšou obrannou hrou.

Keďže v našej druholigovej skupine sme mali iba desať zápasov, v záujme trvalej hernej rutiny a ďalšieho rozvoja detí sme sa prihlásili aj do komárňanskej oblastnej súťaže U11. Vďaka stopercentnému výkonu na osemnástich zápasoch sa nám podarilo vyhrať aj túto súťaž. Naša gólová bilancia bola 269:20, ako najlepší strelec sa preukázal Pelikán Richard (58 gólov).

U10 obhajovala naše farby aj na medzinárodných turnajoch. Ako dve najčerstvejšie boli účasti v Maďarsku (Vác), kde sme sa stretli aj so známymi klubmi ako Ferencváros, MOL Vidi FC a Kecskemét a vrátili sme sa s cenným výsledkom druhého miesta a Memorial Cup Kolomana Gőgha v Kolárove, kde sme skončili na čele klasifikácie.

U9

U9 začala súboje v skupine „A“ druhej ligy ZsFZ v septembri. Súťaž sme začali so šesťnástimi hráčmi a s jedným brankárom, ale náš zoznam sa počas sezóny ešte rozrástol. Sezóna uplynula s 2-3 tréningmi v týždni a s víkendovými zápasmi, ktoré sme doplňovali účasťami na medzinárodných turnajoch.

V lige sme odohrali dvadsať zápasov, naše konto tvorilo dvanásť výhier, dve remízy, šesť prehier a skóre 95:69, čo znamenalo 3. miesto pre nás. Naším najšikovnejším strelcom sa stal Szabó Damián s dvadsiatimi jednimi presnými zásahmi. Sezónu možno považovať ako pozitívnu, deti sa postupne rozvíjali, zlepšila sa hra a na zápasoch sme dostali späť, na čom sme tréningoch pracovali. Keďže v tejto kategórii výsledky nie sú prvoradou záležitosťou, všetky hráči odohrali zhruba totožný počet minút. Tréningy sa dali popísať vysokou návštevou, skvelou náladou a potrebným nasadením.

U8

Veková kategória 2011 začala tréningy v marci 2011 v počte 20-25 detí. Tréningy slúžia najmä na naviazenie prvého kontaktu detí s futbalom. Podarilo sa nám zhromaždiť celkom bojovnú skupinku detí, ktoré vedieme veľmi pozorne, keďže sú ešte veľmi hravé. Kvôli neexistencii ligovej súťaže sme sa zúčastnili na viacerých medzinárodných turnajoch (Győrszentiván, Komárom a Almásfüzitő), ktoré sme absolvovali úspešne.

Samozrejme nesmieme zabudnúť, že naše úspechy by sme neboli schopní dosiahnuť bez pomocí rodičov alebo rodinných príslušníkov našich talentov, za čo im patrí naše poďakovanie!