123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 – ŽIACI

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 – ŽIACI

U15

Letnú prípravu na jesennú časť súťaže 2018/19 sme začali so siedmimi hráčmi z ročníku 2004 a s päťnástimi z ročníku 2005. Na začiatku sezóny nás opustilo viacero opôr, kým ich náhradu sme našli postupne. Počas prípravnej fázy sme sa na prípravných zápasoch snažili odhaliť optimálne pozície pre našich chlapcov a proti silnejším družstvám sa nám podarilo dosiahnuť nádejné výsledky. Na úvode sezóny sme museli čelit viacerým „zdedeným” a vekovým nedostatkom (neadekvátne fyzické schopnosti, zápasový deficit ročníku 2004, prehry osobných súbojov a nepostačujúca sústredenosť).

Podľa obrazu hry na začiatku šampionátu sme vytýčili za cieľ skončiť sezónu v najlepšej desiatke.

Náš mladý tím vhodný aj pre súťaž U14 bol počas jesenných súbojov v jasnej fyzickej nevýhode, hlavne proti tímom s kompletnou U15-kovou zostavou. Tieto telesné rozdiely sme sa snažili eliminovať našou hrou a cieľavedomou taktikou. Proti tímom, ktorým sme hrali s otvoreným štítom, sme pravidelne utrpeli porážku.

Po zimnej príprave sme verili v slubnom pokračovaní, aj keď zimná perióda nevyšla úplne podľa predstáv. Veľa našich hráčov vypadli kvôli ochoreniám alebo zraneniam (Kis Dávid – zlomenie zápästia), čo zanechalo stopu aj na našich výkonoch. Náš káder spočítal 25 hráčov, z toho desiati z ročníka 2004 a päťnásti z 2005. So začiatkom zápasov nás naštastie obišli ochorenia a zranenia, vďaka čomu sme na väčšinu zápasov mohli nastúpiť v najsilnejšej zostave, aj napriek tomu, že naši ťahúni boli často vyradení z hry (Jakub Jokel vynechal kvôli zastaveniu činnosti štyri, Ufuk Kreci kvôli náboženským dôvodom tri zápasy). Naši hráči sa výrazne zosilnili fyzicky, proti lídrom tabuľky sme dosiahli ctihodné výsledky, ale proti nižšie postaveným družstvám sme stratili veľa bodov. Aj so záujmom odstrániť tieto mentálne slaboty sme využili možnosť účasti na medzinárodnom turnaji vo Francúzsku. Ako veľké pozitívum sme vyhodnotili našu vytrvalosť, bojovnosť a organizovanosť až do konca každého zápasu, čo prispelo k zvýšeniu koncentračných a motivačných schopností našich žiakov.

Na konci súťaže U15 sme zaknihovali trinásť výhier, šesť remíz a jedenásť prehier s gólovou bilanciou 46:42, čím sme získali 6. miesto. Deleným najlepším strelcom ligy sa stal náš Kis Dávid s počtom 23 gólov.

U13

Letnú prípravu sme rozbehli s tridsiatimi hráčmi, čo je obrovské číslo, kvôli čomu sme družstvo rozdelili na dve skupiny podľa dostupných znalostí predtým ako sme začali s chlapcami pracovať. Už po prvých dňoch sa dalo cítiť, že táto kategória je nabytá hráčmi s nadpriemernými potenciálmi. Každý týždeň sme absolvovali štyri tréningy a aspoň jeden prípravný zápas, väčšinou proti maďarským družstvám. Kvôli augustovému začiatku sezóny sme mali iba jeden mesiac na spoznanie schopností mužstva a na postupné dosiahnutie zápasovej pripravenosti. Nakoľko v lige mohli hrať ročníky 2006 a 2007, medzi hráčmi boli veľké fyzické, technické a psychické rozdiely, ale postupne aj rovesníci z 2007 si zvykli na

zápasy na veľkom ihrisku. Celkovo sme odohrali 30 zápasov – jedna remíza a štyri prehry boli zatienené dvadsiatimi piatimi výhrami pri gólovej bilancii 121:27, čo v konečnom spočítaní stačilo na druhé miesto tabuľky. Vysoko najúspešnejsím strelcom ligy sa stal Tóth Dávid a jeho 46 gólov znamenalo, že zaznamenal viac než 39% našich celkových zásahov, čo potvrdilo jeho klúčové postavenie v tíme.

Cieľom na začiatku sezóny bolo vybudovať dobrú skupinku z kategórií 2006 a 2007. Nezávisle od výsledkov môžeme naše snahy hodnotiť ako úspešné, čo potvrdili aj štvormesačné fyzické previerky, kde všetky naši hráči preukázali progres. Dlho sme držali krok aj v súbaji o ligový titul, ale aj druhé miesto musíme brať ako úspech. Letné prípravy odštartujeme 8. júla a 27. júla hostíme medzinárodný turnaj MOL Summer Cup 2019 pre družstvá U13.