123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 - DORASTENCI

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2018/19 - DORASTENCI

U19

Cieľom U19 pred začiatkom sezóny bolo dosiahnuť čo najprijateľnejšie umiestnenie. Liga sa rozšírila o ďalšie a mužstvá a vytvoril sa nový súťažný model, kde účastníkov rozdelili do dvoch skupín. U19 KFC Komárna sa dostala do skupiny B. Po úvodných prehrách sme si museli uvedomiť, že táto súťaž prinesie ťažké a vyrovnané súboje. Na prvý bodový zisk sme museli čakať do 5. kola.

Sila mužstva sa skrývala v mentálnych a fyzických schopnostiach. V tabuľke základnej časti sme končili na siedmej priečke so sedemnástimi bodmi, kvôli čomu sme v nadstavbovej časti súťaže museli bojovať o održanie sa v druhej lige.

Počas zimnej prestávky sme dali veľký dôraz na prípravu. Pre hráčov, ktorí zostali v našom klube, sme ako hlavný cieľ vytýčili ich mentálne, fyzické a technické zosilnenie a pridali sa k nám aj dôležité hráčske posily. Vďaka tomu sme zo štrnástich jarných zápasov jedenásťkrát vyhrali.

Celkovo sme v každom meradle prekonali našich súperov a nadstavbovú skupinu sme uzavreli na prvom mieste. Tvrdá práca priniesla svoje ovocie.

U17

Letnú prípravu začalo 18 hráčov a 3 brankári. Z vlaňajšieho kádra zostalo sedem hráčov z ročníku 2002, z U15 prišli ôsmi a prišli aj traja noví.

Našim cieľom bolo umiestniť sa v strede tabuľky, aj keď sme vedeli, že nás čaká ťažká sezóna kvôli veľkému počtu odídencov, ktorých sme museli nahradiť mladými. Keďže medzi dorasteneckou a žiackou súťažou leží široká priepasť v rýchlosti a fyziky, mladí hráči potrebovali určitý čas k aklimatizácii.

Po úvodnom hľadkom víťazstve (5:0) prišli kvalitnejší rivali, kde už vyšla najavo mladšia zostava nášho tímu. Aj keď sme o nič neboli horší ako náš aktuálny súper, individuálny chyby rozhodovali zápasy v náš neprospech. Na konci jesennej časti sa už dalo vidieť zlepšenie hry na chlapcoch, na každom zápase sme boli rovnocenným, alebo dokonca aj lepším tímom. Pred zimnou prestávkou sme sedeli na 8. pozícii skupiny B druhej ligy s tromi výhrami a jedenástimi prehrami v štrnástich zápasoch s gólovou bilanciou 22-49.

Zimnú prípravu sme začali s osemnástimi hráčmi a s dvoma brankármi. Náš tím sa nám podarilo posilniť s dvoma hráčmi z nášho okresu alebo z klubov z okolitých regioónov. Prípravu sme mohli vykonať v dobrých podmienkach, počas ktorej sme odohrali osem zápasov s pozitívnymi výsledkami.

Po základnej časti sme pokračovali v skupine o záchranu, kam sme preniesli 10 bodov. V nadstavbe sa nám podarilo pripísať 32 bodov v rozložení 10-2-6 s gólovým pomerom 55:39, čo postačilo na 3. pozíciu v skupine. Veľkým pozitívom sa stali výkony Dominika Kováča, ktorý zaznamenal 28 gólov.

Musíme vystihnúť aj výnimočné čísla v tréningovej účasti pozdĺž celej sezóny, potrebný postoj a fakt, že na majstrovské zápasy sme mohli nastupovať s najsilnejším možným kádrom aj napriek tomu, že naši najlepší hráči museli často vypomáhať U19-ke.

Cieľom do budúcej sezóny bude postaviť silnejší manšaft a konciť v najlepšej trojici.